REKLAMA
  1. bizblog
  2. Społeczeństwo

Koniec nauki zdalnej. Znamy wszystkie terminy i szczegóły powrotu uczniów do szkół

Rząd wyłożył karty na stół i dowiedzieliśmy się, jak i kiedy ma przebiegać powrót uczniów do szkół. Jeżeli epidemia znowu nie przyspieszy jeszcze w maju wszyscy powinni wrócić do nauki stacjonarnej.

28.04.2021
11:47
koniec-nauki-zdalnej-premier
REKLAMA

Kiedy wracamy do szkoły? – od kilku tygodni pytają uczniowie. W środę wszystko stało się jasne. W maju, ale stopniowo. Na początek powrót do szkół ma dotyczyć wyłącznie najmłodszych uczniów z klas I-III.

REKLAMA

Potem starsi uczniowie podstawówek przejdą na nauczanie hybrydowe. W końcu w ostatnim kroku ostatecznie pożegnamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i w średnich. Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, ma to nastąpić do końca maja.

 class="wp-image-1420114"

Nowe zasady mają dotyczyć całego kraju, bez podziału na regiony. 

Koniec nauki zdalnej najpierw dla uczniów klas I-III

Zgodnie z wcześniej podawanymi informacjami przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego po majówce 4 maja koniec nauki zdalnej obejmie wszystkich młodszych uczniów podstawówek z klas I-III. Niezależnie od regionu.

Jednocześnie szef rządu zapowiedział uważne monitorowanie sytuacji w szkołach w kolejnych tygodniach. Dyrektorom szkół zalecane będzie wierzenie sal lekcyjnych podczas każdej przerwy oraz przeprowadzanie co jakiś czas dezynfekcji.

Klasy IV-VIII przejdą na nauczanie hybrydowe

Kolejnym krokiem w odmrażaniu edukacji będzie zakończenie nauki zdalnej dla starszych uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz uczniów szkół średnich. Od 15 maja jedni i drudzy mają przejść na naukę hybrydową (część uczniów uczy się stacjonarnie, część zdalnie, a w następnym tygodniu następuje zmiana), co będzie wymagało od kreślących plany lekcyjne niezłej akrobatyki.

REKLAMA

Pod koniec maja wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej

Ostatnim elementem tej układanki ma być data 29 maja. Wtedy wszystko ma wrócić do przedgranicznej normy. Nie będzie już mowy o nauce zdalnej, ani o nauce hybrydowej. Na ten dzień bowiem rząd planuje powrót do nauczania stacjonarnego wszystkich uczniów szkól podstawowych i średnich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA