REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Kampery zyskują na popularności. To sposób na podróże w czasach epidemii

Przemieszczamy się własnym pojazdem, sami sobie gotujemy i śpimy we własnym łóżku, a mimo to podróżujmy. Czy kampery będą nową normalnością, dopóki nie opuści nas koronawirus?

26.05.2020
14:19
Kampery zyskują na popularności. To zapewne najbezpieczniejszy sposób na podróże w czasach epidemii
REKLAMA

Do kampera zabrać można wszystko, co potrzebne w podróży: kuchenkę gazową, mini lodówkę, stoły i krzesła, zaopatrzenie w wodę i jedzenie. Zmieszczą się też rowery i plecak na wypadek dłuższych wędrówek.

REKLAMA

Właśnie dlatego wykorzystanie kamperów staje się coraz popularniejsze. Nie ryzykujemy kontaktami z innymi ludźmi, którzy mogą nas zarazić. Podróżujemy, gdzie chcemy, a nie tam, gdzie dowiezie nas autobus czy pociąg.

Mam dwa przewidywanie dotyczące rynku podróży. Airbnb odbije się od dna znacznie szybciej, niż tradycyjne formy zakwaterowania, a podróże kamperem staną się nową alternatywą

- uważa inwestor VC, Bill Gurley.

Aplikacje karawaningowe za Oceanem już teraz biją rekordy popularności. Polskie wypożyczalnie też liczą zaś zyski. Część ma zarezerwowane terminy aż do jesieni.

Zyskuje również glamping. A co to takiego?

Turystyka karawaningowa zawsze miała pasjonatów, ale teraz to istne szaleństwo. Ludziom najbardziej podoba się, że mają swój własny domek na kółkach, który mogą zaparkować na łonie natury.

– wyjaśnia „Wyborczej” Dariusz Jajko, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego.

Glamping nazywany bywa również luksusowym kempingiem – to połączenie słów glam i camping. Łączy w sobie zalety przebywanie na łonie natury z nutką wygody.

Firma organizująca glamping dba o usługę od A do Z. Rozstawia duży namiot i zapewnia przybory przywodzące na myśl pokój hotelowy, więc często nie trzeba się szczególnie pakować, aby odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Taka usługa jest oczywiście odpowiednio droższą i przywodzi na myśl ceny hotelowe.

A ile może kosztować kamper?

Jak pokazuje artykuł na Autoblogu, używanego kampera można już kupić za nieco ponad 30 tys. zł. Fiaty Ducato to najpopularniejsze używane kampery w Europie, ale jeśli wolimy nowy sprzęt, to z portfela będziemy musieli wysupłać nawet 10 razy tyle. Chyba że zdecydujemy się na wynajem. Wówczas koszt waha się w granicach 300 - 600 zł.

 class="wp-image-1165675" width="457" height="303"
Kampery to najczęściej spotykane środki transportu na norweskich Lofotach.
REKLAMA

Na popularności zyskują również samodzielne przeróbki samochodów. Pasjonaci starają się przygotować je do codziennego życia:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA