REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Xiaomi i Jabra to najpopularniejsze marki kamerek i mikrofonów do pracy zdalnej

Analiza wypowiedzi internautów pokazała, że Xiaomi cieszy się w Polsce zasięgiem o ponad 500 proc. większym niż konkurencja. Wśród mikrofonów blisko Jabry są zaś HyperX i Sennheiser.

21.10.2021
10:09
Xiaomi i Jabra to najpopularniejsze marki kamerek i mikrofonów do pracy zdalnej
REKLAMA

Praca zdalna cały czas jest codziennością wielu z nas. Jej nieodłącznym elementem są zaś spotkania online. A z nimi z kolei wiążą pewne wymagania, jeśli chodzi o sprzęt, który ma pozwolić na to, aby było nas dobrze widać i słychać.

REKLAMA

Ogromny procent komunikatu stanowi nie tylko to, co się mówi, ale jak jest się przy tym odbieranym przez słuchaczy - w jaki sposób się mówi, jak się przy tym zachowuje i wygląda. W przeprowadzonej przez ClickMeeting ankiecie na temat stosunku do zasad savoir-vivre na spotkaniach online blisko połowa respondentów stwierdziła, że włączanie kamery jest oznaką szacunku dla współuczestników

- mówi Martyna Grzegorczyk, Communications and Outreach Manager w ClickMeeting.

Platforma, dla której pracuje może się pochwalić obsłużeniem spotkań online, w których w 2020 roku wzięło udział 31 mln osób na całym świecie.

O tym, że pandemia okazała się prawdziwym eldorado dla producentów kamerek można się przekonać analizując wypowiedzi online za pomocą SentiOne - narzędzia do monitorowania internetu. Dzięki niemu jasno widzimy, że popularność zapytań takich jak: „najlepsza kamerka internetowa” czy „najlepszy mikrofon do komputera” w kwietniu 2020 r. była o niemal 450 proc. wyższa niż w lutym.

Jaka kamerka internetowa? Polacy szukają Xiaomi.

Analiza wypowiedzi internautów za okres od początku 2021 r. do połowy października jasno pokazuje, że motto Xiaomi lepsze cały czas jest popularne. Kamerki tej marki były wymieniane ponad 2500 razy, a wszystkie wypowiedzi na jej temat osiągnęły zasięg na poziomie 3 mln wyświetleń. Dalej w rankingu znajdziemy takich producentów jak Trust, Logitech, Creative czy Razer.

 class="wp-image-1577422"

Jaki mikrofon? Tu rządzi Jabra.

REKLAMA

Duńska marka przewodzi rankingowi z liczbą 447 wzmianek i zasięgiem na poziomie 892 tys. wyświetleń. Za plecami udało się jej zostawić m.in. HyperX (markę HP) czy niemieckiego Sennheisera.

Dobranie odpowiedniego mikrofonu i kamerki jest ważne nie tylko w kontekście pracowników IT, ale szczególnie osób, które swoje firmy przeniosły do świata online, np. trenerów biznesu. Statystyki ClickMeeting pokazują, że gospodarze spotkań online w 2020 r. zarobili 2,5 mln zł na swoich webinarach. Rekordowy przyniósł jednorazowo 57 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA