REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

iPhone 12 chyba nie wgniótł inwestorów w ziemię. Akcje Apple tanieją po prezentacji

Spadkiem notowań Apple o około 2,5 proc. zareagowała giełda Nasdaq na prezentację nowego iPhone'a 12 w aż czterech wersjach. Nowe urządzenia jako pierwsze smartfony Apple będą pracować w sieci 5G i wprowadzają kilka innych usprawnień, ale najwyraźniej inwestorzy liczyli na jakąś niespodziankę, której się nie doczekali.

13.10.2020
20:48
iPhone 12 już oficjalnie. Giełda zareagowała spadkiem notowań Apple
REKLAMA

Fot. Apple

REKLAMA

Dawno skończyły się czasy, gdy iPhone był tylko jeden. Dziś najnowsza generacja najpopularniejszego smartfona występuje w aż czterech wersjach różniących się rozmiarami, specyfikacją i oczywiście ceną.

 class="wp-image-1271314"

Jak informują nasi koledzy z działu tech, Apple podał już polskie ceny swoich nowych urządzeń. Za najtańszego iPhone'a 12 Mini trzeba zapłacić co najmniej 3599 zł, a za najdroższego iPhone'a 12 Pro Max z największą pamięcią aż 7199 zł. W USA ceny startują od 699 dol.

REKLAMA

Prezentacja nowych iPhone'ów odbyła się w czasie wtorkowych notowań giełdy Nasdaq i sądząc po kursie akcji Apple, inwestorzy są wyraźnie rozczarowani. Spadek notowań o ponad 2,5 proc. jest o tyle zaskakujący, że w poniedziałek walory spółki podrożały aż o 6 proc., zwiększając jej wartość rynkową o niemal 130 mld dol.

Kapitalizacja rynkowa Apple pomimo obecnych spadków akcji spółki wciąż przekracza barierę 2 bilionów dolarów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA