REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Internetowa „pożyczalnia” Rent and Lend startuje w całej Polsce

Mówi się dobry zwyczaj, nie pożyczaj. Rent and Lend chce przekonać Polaków, aby zmienili przyzwyczajenia i zaczęli się wymieniać narzędziami.

05.05.2019
10:48
Internetowa „pożyczalnia” Rent and Lend startuje w całej Polsce
REKLAMA

Rent and Lend wystartowało w Krakowie przed niespełna rokiem. Teraz serwis będzie działał w całej Polsce. Umożliwia wymianę różnymi rzeczami pomiędzy ludźmi, którzy się nie znają.

REKLAMA

Jeśli czegoś akurat nie używasz, to pożycz to komuś i zarób na tym.

W Krakowie udało nam się zbudować bazę kilkuset przedmiotów i użytkowników, dlatego postanowiliśmy spróbować swoich sił w całym kraju

- mówi Leszek Szklarczyk z Rent and Lend.

Użytkownicy Rent and Lend mogą zarabiać na posiadanych przedmiotach i ich udostępnianiu. Z drugiej strony, jeśli czegoś potrzebujemy, to zamiast to kupować możemy wypożyczyć od sąsiada na kilka godzin. Przedmioty dostępne na portalu to między innymi narzędzia, projektory multimedialne, sprzęt foto-video, nagłośnienie, sprzęt sportowy, konsole do gier czy sprzęt eventowy.

 class="wp-image-928655"
Zrzut ekranu z witryny Rent and Lend.

Twórcy wprowadzili kilka zmian w stosunku do modelu, z którym wystartowali w zeszłym roku. Zniknęła m.in automatyzacja dodawania przedmiotów z predefiniowanej listy życzeń.

Wystawiający jak i pożyczający preferują widzieć przedmiot na rzeczywistych zdjęciach z relewantnym opisem zamiast ogólnej karty dla danej grupy rzeczy

- dodaje Szklarczyk.

Pojawiły się zniżki przy dłuższych wypożyczeniach, a także wyszukiwarka opierająca wyniki o lokalizację. W serwisie wkrótce pojawi się również pośrednik płatności. Dzięki temu chętni będą mogli zarezerwować dany przedmiot, aby nikt nie sprzątnął im go sprzed nosa. To krok w kierunku wypożyczalni, w które celuje Rent and Lend.

Chcemy dotrzeć do tradycyjnych wypożyczalni, a dzięki prebookingowi klient zapłaci za wynajem jeszcze przed odbiorem przedmiotu. W ten sposób spadnie odsetek rezerwujących przedmiot i zapominających o odbiorze.

- mówi Maciej Kocik z Rent and Lend.

W przyszłości wypożyczalnie będą mogły też wystawiać faktury przez Rent and Lend.

REKLAMA

Rent and Lend ma trafić do zwykłego Kowalskiego, jak i do biznesu.

Pomysł Rent and Lend bardzo mi się podoba. Jednak, jak na każdej tego typu platformie najważniejsza jest odpowiednia skala. Dzięki niej użytkownicy wystawiający przedmioty będą zarabiali, a wypożyczający nie będą musieli kupować nowych rzeczy. To samonapędzające się koło, któremu póki co brakuje rozpędu. W ciągu ostatnich 90 dni witrynę Rent and Lend odwiedziło tylko 6,4 tys. osób.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA