REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Praca

IBM zwalnia 10 tysięcy pracowników w Europie. Pod nóż pójdzie wiele etatów w Polsce

Amerykański gigant ogłosił w środę, że pracę straci co piąty jego pracownik w Europie. Wśród około 10 tysięcy osób, które dostaną wypowiedzenia, najwięcej jest pracowników z Wielkiej Brytanii i Niemiec, ale cięcia zostaną przeprowadzone także w Polsce.

25.11.2020
13:58
Zwolnienia w IBM. Pracę starci wielu pracowników polskiego oddziału giganta z USA
REKLAMA

Fot. Dan Farber/Flickr (CC BY-NC 2.0)

REKLAMA

Zwolnienia mają pozwolić na zmniejszenie kosztów operacyjnych europejskiego oddziału IBM, który w dalszej kolejności ma zostać sprzedany.

Jak informuje Bloomberg, zwolnienia mają w największym stopniu objąć dział usług IT dla biznesu. „Nasze decyzje dotyczące załogi mają na celu zapewnienie najlepszego wsparcia naszym klientom we wprowadzaniu usług chmurowych i sztucznej inteligencji” – wyjaśniła rzeczniczka firmy.

IBM zapowiedział zwolnienia w swoim europejskim oddziale na początku listopada podczas rozmów z przedstawicielami związków zawodowych – wynika z nieoficjalnych informacji Bloomberga.

Już podczas prezentacji wyników IBM w październiku dyrektor finansowy spółki James Kavanaugh tłumaczył, że konieczne jest podjęcie „strukturalnych decyzji, by uprościć i usprawnić działalność firmy”.

O zwolnieniach w Polsce nie informuje na razie polski oddział IBM. Na poważne ograniczenie działalności tego oddziału wskazuje jednak poniedziałkowy komunikat firmy o przeniesieniu ruchu z polskich kont na Twitterze i LinkedIn na konta prowadzone przez IBM Europe.

REKLAMA

„Będziemy dzielić się dobrymi historiami z udziałem IBM PL, prowadzić rozmowy o biznesie i IT oraz zapraszać na konferencje. Pozostańmy w kontakcie!” – napisała firma, wskazując, że polskie kanały zamilkną już najbliższy piątek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA