REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Bitcoin ciągnie na dno Celsius Network. Konta użytkowników zablokowane, teraz czas na upadłość

Celsius Network to jedna z najważniejszych platform pożyczkowych w świecie krypto. Przed dwoma tygodniami zamroziła blisko 2 mln kont użytkowników. Teraz jej dalsza przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Trudna sytuacja platformy to wynik kryzysu na rynku kryptowalut. Bitcoin i ethereum nie były tak nisko od ponad roku.

26.06.2022
9:25
Bitcoin ciągnie na dno Celsius Network. Konta  użytkowników zablokowane, teraz czas na upadłość
REKLAMA

Celsius Network zatrudnił doradców z firmy Alvarez & Marsal, którzy mają przygotować ją do procesu bankructwa. Jeszcze wcześniej WSJ donosił, że Celsius Network pracuje nad restrukturyzacją, a zagrożone środki mają zostać kupione przez Goldman Sachs. Nowojorski miał poszukiwać na ten cel 2 mld dol., przy czym jeszcze w ubiegłym miesiącu Celsius zarządzał aktywami o wartości 11,8 mld dol.

REKLAMA

Celsius Network pierwszą poważną ofiarą kryzysu w świecie kryptoaktywów

Platforma oferuje klientom produkty pożyczkowo-oszczędnościowe. Z jednej strony zbiera fundusze z rynku, przyjmując wpłaty, których właściciele otrzymują odpowiedni procent. Z drugiej strony zarabia na oprocentowanych pożyczkach.

Przed dwoma tygodniami zawiesiła jednak wszystkie wypłaty, swapy i przelewy między kontami ze względu na „ekstremalne warunki rynkowe”. Od tego czasu jej przedstawiciele przestali pojawiać się w mediach społecznościowych. Jedynie Alex Mashinsky, CEO firmy, zapewnił że koncentruje się uwagach społeczności:

To trudny moment, a wasza cierpliwość i wsparcie wiele dla nas znaczą

– napisał szef platformy.

Firma ma również pracować z przedstawicielami władz, aby wyjaśnić przyczyny zamrożenia aktywów i kolejne kroki w kierunku wyjścia z kryzysu. Niestety nic nie wskazuje, aby sam rynek kryptowalut odbił się od dna w przewidywalnej przyszłości.

Bitcoin poniżej 18 tys. dol.

REKLAMA

Teraz kurs wydaje się jednak stabilizować w okolicach 21 tys. dol., podczas gdy jeszcze trzy miesiące temu jedna moneta wyceniana była dwukrotnie wyżej.

new TradingView.widget( { "width": 800, "height": 610, "symbol": "BITSTAMP:BTCUSD", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "light", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "3M", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_9767e" } );
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA