REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pogrom na bitcoinie. Krypto-pożyczkowy gigant wstrzymuje wypłaty

Celsius Network to jedna z najważniejszych platform pożyczkowych w świecie krypto. Jej decyzja to kolejny etap kryzysu na rynku kryptowalut. Bitcoin i ethereum nie były tak nisko od ponad roku.

13.06.2022
12:10
Zaskakujący kurs bitcoina i ethereum. Krypto-pożyczkowy gigant wstrzymuje wypłaty
REKLAMA

Celsius Network oferuje swoim klientom produkty pożyczkowo-oszczędnościowe. Z jednej strony zbiera fundusze z rynku, przyjmując wpłaty, których właściciele otrzymują odpowiedni procent. Z drugiej strony platforma zarabia na oprocentowanych pożyczkach.

REKLAMA

- Ze względu na ekstremalne warunki rynkowe, Celsius wstrzymuje wszystkie wypłaty, swapy i przelewy między kontami. Działamy dziś, aby w przyszłości wywiązać się ze swoich zobowiązań - czytamy w ogłoszeniu firmy.

Decyzja Celsius Network ma na celu ustabilizowanie ekosystemu i zapewnienie płynności w przyszłości. W krótkim terminie nie pomogło jej nawet 750 mln dol. zebrane od inwestorów w zeszłym roku.

Celsius Network udzieliło pożyczek na 8,2 mld dol.

Aktywa firmy są warte 11,8 mld dol. To ponad 8 mld dol. mniej, niż w sierpniu zeszłego roku. Użytkownicy platformy mają dalej zbierać procent od udzielonych jej pożyczek.

A czym są "ekstremalne warunki", na które powołuje się Celsius Network? Chodzi głównie o spadki na największych kryptowalutach. Bitcoin w ciągu ostatnich sześciu miesięcy stracił blisko 50 proc. wartości i jest obecnie wyceniany na 24 335.7 dol.

Bitcoin wrócił do kursu sprzed 18 miesięcy

Niepewność dotyczy również etheru, który spadł po poziomu z marca 2021. Jedna moneta jest wyceniana na zaledwie 1 225.5 dol.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA