REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt przejął amerykańskiego dewelopera. W poniedziałek na giełdzie może być ciekawie

Po zakończeniu piątkowej sesji CD Projekt ogłosił, że podpisał umowę przejęcia 60 proc. The Molasses Flood, developera gier wideo z USA, z harmonogramem wykupu pozostałych 40 proc. w przyszłości. Czekamy na reakcję giełdy w poniedziałek.

22.10.2021
19:08
cd projekt wyniki
REKLAMA

Jak wyjaśnił CD Projekt w komunikacie, bostońskie studio zostało założone w 2014 roku przez weteranów branży gier pracujących m.in. przy takich grach jak „Bioshock”, „Halo”, „Guitar Hero” i „Rock Band”. Studio znane jest z gier survivalowych „The Flame in the Flood” oraz „Drake Hollow”.

REKLAMA

Prezes Adam Kiciński przyznał, że CD Projekt nadal szuka zespołów, które podzielają wartości i kulturę wyznawane przez Polaków.

Załoga The Molasses Flood to ambitny i doświadczony zespół, który stawia na jakość i posiada technologiczny know-how. Jestem przekonany, że wniosą do firmy dużo talentu, ambicji i determinacji – powiedział.

Forrest Dowling, Studio Head z The Molasses Flood, powiedział, że współpraca z CD Projektem oznacza dla jego zespołu możliwość dotarcia do graczy na całym świecie.

Jednocześnie okazja do współpracy ze studiem i markami, które kochamy. Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że możemy kontynuować naszą misję tworzenia gier wraz z CD Projekt – zapewnił.

CD Projekt przejmie najpierw 60 proc. bostońskiego studia

Spółka zapowiedziała, że The Molasses Flood będzie blisko współpracować z CD Projekt RED, ale zachowa pełną autonomię. Studio ma pracować nad swoim własnym projektem.

Więcej szczegółów podamy w przyszłości – zapowiedziała spółka w komunikacie.

Rozmowy na temat przejęcia amerykańskiego studia wiedźmini prowadzili od 29 czerwca 2021 roku, ale trzymali je w tajemnicy. 22 października 2021 roku między CD Projekt Inc. z siedzibą w Venice w USA z właścicielami The Molasses Flood zawarta została umowa nabycia 60 proc. oraz określająca harmonogram transakcji prowadzącej do nabycia pozostałej części studia i włączenia osób w nim zatrudnionych w struktury Grupy Kapitałowej CD Projekt.

Wraz z zakończeniem procesu negocjacyjnego i podpisaniem umowy inwestycyjnej, Zarząd Spółki podjął czynności zmierzające do dokapitalizowania spółki CD Projekt Inc. w celu realizacji pierwszego etapu procesu nabycia The Molasses Flood – podała spółka w komunikacie.

Kanadyjczycy z Digital Scapes pierwsi padli łupek wiedźminów

8 lipca CD Projekt sfinalizował przejęcie Digital Scapes, studia deweloperskiego z Vancouver w Kanadzie. Obie firmy ściśle współpracowały ze sobą od 2018 r. Pierwsza informacja o transakcji pojawiła się pod koniec marca, gdy CD Projekt podpisał list intencyjny z Kanadyjczykami.

CD Projekt RED Vancouver dołączył do trzech istniejących już zespołów deweloperskich CD Projekt RED: w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W Digital Scapes pracuje kilkunastu twórców gier, specjalizujących się m.in. w projektowaniu gameplay’a, programowaniu i animacji.

Po tym, jak pojawiła się informacja o zakupie Digital Scapes, kurs CD Projektu spadł poniżej 190 zł i tracił ponad 3 proc. W poniedziałek przekonamy się, jak giełda zareaguje na wieść o przejęciu Amerykanów.

REKLAMA
 class="wp-image-1580134"

W piątek CD Projekt umocnił się o 1,81 proc,, odrabiając część z czwartkowego tąpnięcia o ponad 6,5 proc., wywołanego informacją, że spółka opóźni wypuszczenie wersji „Cyberpunka 2077” i „Wiedźmina 3” na najnowsze wersje konsol.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA