REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Spuścić z oka CD Projekt, a wywinie numer jakich mało. Widzieliście już, co się wydarzyło w piątek?

Do ciekawej, bardzo ciekawej sytuacji, doszło w piątek na giełdzie. W roli głównej wystąpiły akcje CD Projektu.

05.06.2021
9:04
cd projekt siedziba
REKLAMA

Pierwsza połowa tygodnia w wykonaniu CD Projektu to był dramat. Zwłaszcza wtorek, gdy giełda postanowiła odreagować podane w poniedziałek po sesji mocno rozczarowujące wyniki za pierwszy kwartał.

REKLAMA

Potem wcale nie było lepiej. Doszło odcięcie praw do dywidendy, czyli obniżenie kursu akcji o 5 zł, a pod koniec tygodnia informacja, że hakerzy, którzy w lutym wykradli kody źródłowe „Cyberpunka” i „Wiedźmina 3”, postanowili je udostępnić w sieci.

Można by się spodziewać, że po takiej serii piątek przyniesie kolejną rzeź, a akcje warszawskiej spółki sięgną dna, czyli poziomu 125-130 zł, o którym od pewnego czasu mówią spece od analizy technicznej.

 class="wp-image-1453525"
Źródło: Stooq.pl

Nic z tego. Zamiast po raz kolejny polecieć na złamanie karku, CD Projekt odbił w piątek i to tak mocno, że został liderem wzrostów wśród największych spółek notowanych na GPW.

Byki przestały ignorować złe informacje nt. CD Projektu?

Zaczęło się od 2 proc. na otwarciu, bo akcje zamiast potanieć zdrożały do 164,82 zł. Po dość niemrawym początku, przed południem kurs wiedźminów się ustabilizował, a po godzinie czternastej zaczął mozolną wspinaczkę z efektowną końcówką, dzięki której po niemal 6-proc. wzroście cena akcji skoczyła do 171,20 zł.

 class="wp-image-1453537"
Źródło: Stooq.pl

Dzięki temu CD Projekt zniwelował straty z początku tygodnia, a biorąc po uwagę ostatnich dziesięć sesji zyskał nawet ponad 1,8 proc.

 class="wp-image-1453540"
Źródło: Stooq.pl

Przyglądając temu, co wydarzyło się w piątek na parkiecie, Tomasz Gessner z Exeria.com w swojej minianalizie na Stooq.pl, zasugerował, że inwestorzy właśnie przestali reagować na niekorzystne dla spółki wiadomości.

Rozpoczęcie ignorowania złych informacji po zaawansowanym ruchu spadkowym to zawsze dobra wiadomość

– podsumował.

Szorciarze CD Projektowi już nie podskoczą?

Jedna rzecz tylko mi się nie podoba. Z Rejestru krótkiej sprzedaży KNF wynika, że Citadel i Marshall Wace zwiększyły zaangażowanie w CD Projekcie. Pierwszy do 0,63 proc., drugi do 0,7 proc. W sumie szorciarze mają 3,37 proc. akcji, jeśli się nie mylę o wiele więcej niż przed premierą „Cyberpunka”.

REKLAMA
 class="wp-image-1453558"
Źródło: KNF

KNF zaktualizowała dane 2 czerwca. Jest szansa, że oba fundusze, obstawiły spadki po ogłoszeniu wyników i na razie nic już nie będą kombinować. Jeśli to, co wydarzyło się w piątek, ma zapoczątkować nowy trwały trend, to szorciarze już sobie nie poszaleją na CD Projekcie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA