REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Prawo /
  4. Pieniądze

Lewe faktury za usługi doradcze. Były wiceszef ABW w rękach CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sześć osób odpowiedzialnych za wystawianie fałszywych faktur. Wśród nich ma być Zdzisław S., były zastępca szefa Agencji Bezpieczeństwa Narodowego.

28.08.2019
18:39
cba-fałszywe-faktury
REKLAMA

Zdzisław S. były wiceszefem Agencji w latach 2008-2013. Teraz czekają go spore problemy prawne. Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Lublinie zatrzymano go wraz z pięcioma innymi, w tym: trzema osobami z jego najbliższego otoczenia, udziałowca spółki i prezesa zarządu spółki.

REKLAMA

Śledczy uważają, że zatrzymani brali udział w wystawianiu fikcyjnych faktur od lipca do grudnia 2018 r. Na sumę prawie 300 tys. zł. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania podejrzewanych oraz miejsca, gdzie przechowywana była dokumentacja firmowa.

CBA zatrzymało za usługi doradcze, których nie było.

Jak wynika z ustaleń prokuratorów z Lublina sprawa dotyczy poświadczania nieprawdy w wystawianych fakturach. Chodziło o usługi doradcze na rzecz trzech spółek: z Warszawy, Starachowic i Sokołowa.

Jedna z zatrzymanych osób, właścicielka warszawskiej firmy konsultingowej działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i współpracując z pozostałymi osobami wystawiała faktury na fikcyjne usługi doradcze na kwotę około 300 tysięcy złotych - informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA. 

REKLAMA

Zatrzymani po przesłuchaniu mają usłyszeć zarzuty. Za fałszowanie faktury, nawet jednej (podrobienie, przerobienie, użycie podrobionej przerobionej jako autentycznej) – grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA