REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Co ich nie zabiło, to ich wzmocni. Brand24 wraca na Facebooka i Instagrama

Jedna z bardziej medialnych polskich spółek wraca do mediów społecznościowych. Odpoczynek Brand24 od Facebooka i Instagrama trwał ponad pół roku i nie pozostał bez wpływu na jego kondycję finansową.

14.03.2020
14:00
Brand24 wraca na Facebooka i Instagrama
REKLAMA

Podpisaliśmy porozumienie, na mocy którego spółka wraca na platformy Facebook oraz Instagram (dostęp do API, profile, konta reklamowe, itd)

– poinformował założyciel Brand24 Michał Sadowski.
REKLAMA

Proces integracji może potrwać kilka tygodni, ale „pozwoli na pojawienie się danych z tych serwisów w produkcie Brand24”.

Brand24 w kwarantannie

Problemy Brand24 zaczęły się na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku po publikacji amerykańskiej edycji Business Insidera, w której polska firma została wymieniona wśród spółek pozyskujących prywatne dane użytkowników. Miały one pozwalać na późniejsze profilowanie ich.

Brand24 został nagle odcięty od Facebooka i Instagrama. Spółka straciła swoje konta oraz dostęp do analityki danych użytkowników obu serwisów.  Dlaczego? Tego do dzisiaj nie wiemy.

Nie otrzymaliśmy oficjalnego uzasadnienia. Aktualnie rozmawiamy z Facebookiem, próbując to ustalić

– mówił w rozmowie ze Spider’s Web Sadowski.

Założyciel Brand24 mówił wprawdzie, że profil na tej pierwszej platformie odpowiadał za pozyskiwanie tylko 1 proc. nowych klientów i pełnił głównie rolę wizerunkową, ale kolejne miesiące pokazały, jak ważny dla polskiej firmy jest ten kanał komunikacji.

Tuż po ogłoszeniu decyzji Facebooka kurs giełdowy Brand24 spadł z poziomu 38,90 do 30,30 zł. W ostatnim kwartale 2019 r. z usług firmy korzystało 3325 aktywnych klientów, co oznaczało spadek o 8 proc.., czyli 306 użytkowników (k/k).

Rozwój Brand 24

REKLAMA

W trakcie negocjacji z Facebookiem polska firma nie próżnowała na pozostałych polach. Spółka dodała do swojego portfolio Twitcha i Tiktoka, poszerzyła także monitoring o podcasty. W 2019 r. przychody Brand24 sięgnęły 15,7 mln zł, co oznacza, że były o 1/3 wyższe niż rok wcześniej.

Na koniec trzeciego kwartału Brand24 zanotował zysk w wysokości 0,5 mln zł - pierwszy od momentu swojego debiutu na giełdzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA