REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Jeśli nie ma cię w Google’u, to nie istniejesz. Boostsite.com dostał milion złotych, by pomóc ci zaistnieć

Boostsite.com oferuje wsparcie w analizie SEO. Łączy funkcjonalność kilku rozproszonych narzędzi, przynosząc obietnicę zwiększenia widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania. Startupowi udało się pozyskać milion złotych na rozwój od funduszu Venture INC.

07.12.2021
10:06
Jeśli nie ma cię w Google’u, to nie istniejesz. Polski startup chce optymalizować serwisy www i dostał na to milion złotych
REKLAMA

Optymalizacja stron www to dla biznesów online być albo nie być. Według danych BrightEdge ponad 53 proc. całego ruchu w witrynie internetowej pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Wyszukiwarki generują go przy tym znacznie więcej, niż media społecznościowe.

REKLAMA

W USA wydają rocznie 80 mld dol. na SEO

Boostsite.com celuje w uszczknięcie części rynkowego tortu.

Boostsite oprócz listowania danych tworzy wytyczne, wręcz gotowe rozwiązania, a także autonomicznie poprawia wiele istotnych dla SEO obszarów

– mówi Marcin Gaworski, Chief Product Officer w Boostsite.com

Narzędzie analizuje wybrane strony internetowe pod kątem efektywności pozycjonowania np. w Google'u. Zwraca m.in. uwagę na prędkość serwisu dla każdej podstrony czy optymalizację treści pod wyszukiwarkę. Analizuje wiele parametrów, aby na koniec dać klientowi jeden wskaźnik, informujący o potencjale do poprawy.

 class="wp-image-1626895"
Twórcy narzędzia przekonują, że jest ono w stanie analizować strony o wiele szybciej, niż konkurencja.

W przyszłości twórcy chcą je wzbogacić m.in. o automatyczne tworzenie tytułów i opisów meta description.

Na całym świecie klienci szukają rozwiązań agregujących wiele procesów w jeden, a jednocześnie optymalnych kosztowo. Boostsite.com pozwala znacznie ograniczyć koszty SEO oraz oszczędzić czas pracy specjalistów nawet o 70 proc.. To jedno narzędzie zastępuje 4 inne, za które trzeba było do tej pory płacić oddzielnie

– tłumaczy Daniel Świątkowski, prezes grupy Hexe Capital.

Boostsite.com rozwija się w venture buildingu

Za powołaniem startupu do życia stoi Hexe Capital, specjalizujący się w rynku online. Dalszy rozwój będzie jednak finansowany również ze środków notowanego na GPW funduszu Venture INC. Inwestycja opiewa na milion złotych i zostanie przeznaczona na budowę skalowalnej infrastruktury do obsługi praktycznie nieograniczonego ruchu i serwisów dowolnej wielkości.

REKLAMA
 class="wp-image-1626898"
Narzędzie ma dwa plany. W firmowym oferuje nielimitowaną liczbę linków do sprawdzenia, użytkowników i projektów, a w standardowym pięć projektów, jednego użytkownika i 100 tys. linków. W tym pierwszym opłata ustalana jest indywidualnie, a w drugim wynosi 57 dol. miesięcznie.

Cześć środków wykorzystana zostanie również na ekspansję zagraniczną - zwłaszcza na rynki anglojęzyczne, gdzie popyt jest największy. Narzędzie powstało właśnie w tej wersji językowej, jednak jest w stanie analizować serwisy z całego świata, w dowolnym języku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA