REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Bitcoin znowu w gazie. Chiński ban już nikomu niestraszny, jeśli w USA padają takie deklaracje

Bitcoin już za 46 tys. dol. Wygląda na to, że największa kryptowaluta powoli wychodzi z dołka i wraca do poziomu sprzed trzech miesięcy. W ciągu ostatnich 24 godzin bitcoin zyskał na wartości nieco ponad 5 proc., zwiększając wycenę o 3 tys. dol.

10.08.2021
8:16
Bitcoin znowu w gazie. Chiński ban już nikomu niestraszny, jeśli w USA padają takie deklaracje
REKLAMA

W ujęciu rocznym świetnie widać ostatnie tygodnie, które przyniosły szybki wzrost (32 proc. w ciągu miesiąca). Wcześniejszy kwartał nie był dla bitcoina udany. Doniesienia o zablokowaniu możliwości handlu w Państwie Środka sprawiły, że inwestorzy uciekali od kryptowalut.

REKLAMA
 class="wp-image-1506988"
 class="wp-image-1506991"
BTC wciąż dużo brakuje to kwietniowych szczytów w okolicy 65 tys. dol.

Chińczycy skoncentrują się na cyfrowym juanie

Chiny zakazały obrotu kryptowalutami, ale również ich wydobycia w co najmniej pięciu regionach, które świetnie się do tego nadawały. Tania energia pochodząca z węgla czy wody napędzała chińskie kopalnie, które zyskały dominującą pozycję na świecie. Dziś moc obliczeniowa bitcoina wydaje się być zdecydowanie bardziej zróżnicowana geograficznie.

Chiny wolą kryptowalutę, którą sami mogą kontrolować i monitorować. W tym celu powstał cyfrowy juan, którym już teraz można płacić w niektórych miejscach kraju.

Co ciekawe w USA coraz częściej słychać głosy przekonujące, że w bitcoinie i innych tokenach drzemie olbrzymi potencjał, z którego nie warto rezygnować.

Chciałabym, aby kryptowaluty stały się częścią zdywersyfikowanej alokacji aktywów, która jest na przykład wykorzystywana w funduszach emerytalnych i innych formach oszczędzania na przyszłość

– powiedziała senator Cynthii Lummis, uchodząca w Kongresie za jedną z największych orędowniczek BTC.

Senator z Wyoming uważa, że Amerykanie powinni zainteresować inwestycjami w kryptowaluty, choćby ze względu na politykę prowadzoną przez Fed.

Coraz więcej firm flirtuje z bitcoinem i blockchainem

Amerykańcy politycy podążają śladem amerykańskich firm, które coraz częściej myślą o tym, jak wykorzystać potencjał kryptowalut i technologii, która za nią stoi.

Jakiś czas temu wzrosty na kryptowalutach napędził PayPal, ogłaszając akceptację bitcoina na swojej platformie. Dwa tygodnie temu przecieki o budowie kryptodywizji wewnątrz Amazona spowodowały powstanie plotek o rychłej akceptacji bitcoina na największej platformie e-commerce świata. Amazon zaprzeczył spekulacjom o nowej metodzie płatności.

Wzrosty BTC mogą wynikać również z apetytów inwestorów instytucjonalnych, dla których bramą do kryptowalut są m.in. JPMorgan czy Goldman Sachs.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA