REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie

PayPal wchodzi w kryptowaluty. Bitcoinem zapłacimy w milionach sklepów na świecie

PayPal pozwoli na obracanie kryptowalutami i dokonywanie za ich pomocą płatności w sklepach. Bitcoin i jego mniej popularni koledzy dotrą dzięki tej jednej decyzji do milionów użytkowników na całym świecie.

23.10.2020
6:32
PayPal-Q1-2020-wyniki
REKLAMA

Amerykańscy użytkownicy PayPala będą mogli kupować kryptowaluty już za kilka tygodni, a na początku 2021 r. Taką możliwość dostaną także klienci na wybranych rynkach poza Stanami Zjednoczonymi.

REKLAMA

Plan PayPala

Przy obsłudze e-walut PayPal będzie współpracował z dostawcą usług kryptowalutowych Paxos Trust. Użytkownicy będą mogli kupować i sprzedawać coiny, wykorzystując do tego swój elektroniczny portfel. Paypal ma także w planach wdrożenie takiej funkcji w Vemno – aplikacji do płatności p2p.

W ofercie PayPala znajdą się cztery najpopularniejsze kryptowaluty: bitcoin, litecoin, ethereum i bitcoin cash.  

Tryumf bitcoina

Z jednej strony dzięki decyzji Paypala dostęp do e-walut dostanie ponad 346 mln użytkowników, a bitcoinem będzie można zapłacić w przeszło 26 mln sklepów. Oznacza to, że kryptowaluty na dobre wchodzą pod strzechy. Wcześniej na zarabianie na bitcoinie pozwolił co prawda Revolut, ale brytyjski fintech na początku roku miał raptem 10 mln użytkowników. Skala działania jest więc nieporównywalna.

Z drugiej strony to ogromny sukces środowiska popularyzującego kryptowaluty. Tuż po informacji o wdrożeniu w PayPalu kurs bitcoina poszedł o 5 proc. do góry, przebijając 12,5 tys. dol. Ostatni raz tak wysoko wyceniany był przed dwoma laty.

REKLAMA

Inwestor Michael Novogratz twierdzi, że decyzja PayPala zapoczątkuje falę, która wciągnie bitcoina na pokład instytucji bankowych.

Banki będą teraz walczyć o obsługę kryptowalut. Przekroczyliśmy rubikon

– twierdzi miliarder
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA