REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Biedronka nagradza pracowników za trud pracy w pandemii. 2,5 tys. zł jednorazowej premii

Nagrodę specjalną 2,5 tys. zł dostanie ponad 50 tys. pracowników sklepów i centrów dystrybucyjnych Biedronka do końca marca otrzyma nagrodę specjalną. Firma tłumaczy, że to „uhonorowanie dla osób, dzięki którym miliony Polaków mogły liczyć na to, że codziennie kupią niezbędne produkty mimo ciężkich i wymagających miesięcy pandemii”.

25.03.2021
10:10
Nagrody dla pracowników Biedronki. 2,5 tys. zł premii za trud pracy w pandemii
REKLAMA

Do nagrody uprawniony jest każdy pracownik Biedronki, o ile pracuje w firmie co najmniej rok i nie przebywał na zwolnieniu w ostatnim roku więcej niż 180 dni. Niepełnoetatowi pracownicy dostaną proporcjonalnie niższą nagrodę.

REKLAMA

Sieć podkreśla, że tegoroczna „nagroda specjalna im. Soares dos Santos” jest o 200 zł wyższa niż ubiegłoroczna. „Wszystkie nagrody zostaną wypłacone na konta pracowników jeszcze w marcu, a więc o miesiąc wcześniej niż w poprzednich latach, by ułatwić pracownikom przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych” – dodaje firma.

Miniony rok był dla wszystkich rokiem wyjątkowym, a pracownicy sieci Biedronka w tych trudnych czasach wykazali się wyjątkową odpowiedzialnością i zrozumieniem ważnej roli społecznej

– pisze spółka w komunikacie.

Cytowany w komunikacie sieci prezes Grupy Jeronimo Martins Pedro Soares dos Santos już tak bardzo roli pracowników Biedronki nie podkreśla, za to chwali się, że dominujący gracz na polskim rynku detalicznym jeszcze umocnił się względem konkurencji.

„Był to czas zdominowany przez pandemię, w którym, pomimo wielu niespotykanych dotąd wyzwań, udało nam się nie tylko wspólnie zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy, ale także wzmocnić pozycję lidera rynku” – mówi Pedro Soares dos Santos.

Klucz do sukcesu

Szef portugalskiej spółki, do której należy Biedronka, ocenia, że kluczem do sukcesu tej sieci było „bezpieczeństwo i bliskość – względem pracowników, klientów, jak i dostawców – oraz szybkie i skuteczne reagowanie na szybko zmieniające się realia pandemii”.

Biedronka wskazuje, że nagroda 2500 zł nie jest jedynym tego typu benefitem dla pracowników w ostatnim czasie. Spółka przypomina, że w ubiegłym roku dwukrotnie przyznała pracownikom dodatkowe nagrody za dwa marcowe tygodnie o łącznej wartości 550 zł brutto dla każdego pracującego w obu tych tygodniach.

REKLAMA

„Dodatkowo, w tym szczególnym czasie sieć wypłaciła pracownikom pełną premię uznaniową związaną z wynikami sklepu, niezależnie od stopnia realizacji celów sprzedażowych. Przed Świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku pracownicy sieci Biedronka otrzymali również rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł” – zwraca uwagę Biedronka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA