REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Pekao kupuje pakiet akcji Tpay i szykuje mocniejsze wejście w e-commerce

Bank celuje w przejęcie 38,33 proc. akcji Krajowego Integratora Płatności, operatora systemu Tpay.com. Zgodę musi jeszcze wyrazić KNF.

21.12.2020
14:37
bank pekao sa
REKLAMA

Bank Pekao S.A. podpisał przedwstępną umowę nabycia strategicznego pakietu, co ma mu pozwolić na uzupełnienie oferty o akceptację płatności - istotną dla klientów firmowych z branży e-commerce.

REKLAMA

Już teraz bank obsługuje 270 tys. mikroprzedsiębiorstw, SME i klientów korporacyjnych, którzy mogą być w przyszłości zainteresowani bramkami płatności czy terminalami płatniczymi

Bank dostrzega duży potencjał kompleksowej obsługi finansowej podmiotów z rynku e‑commerce, których atrakcyjność dodatkowo wzrosła poprzez obecną sytuację związaną z COVID-19

- mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu Banku Pekao S.A.

Pandemia przyniosła zmianę zachowań części konsumentów, którzy przekonali się do zakupów w sieci i transakcji bezgotówkowych. W pierwszym kwartale 2020 r. liczba kupujących online wzrosła o ponad połowę w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r., a wartość zamówień w kanałach sprzedaży internetowej w naszym kraju wzrosła ponad dwukrotnie.

Klienci otrzymają dostęp do nowych produktów i narzędzi w jednym miejscu, co znacznie ułatwi im prowadzenie biznesu

– powiedział Paweł Działak, prezes i współzałożyciel Tpay.

Finalizacja transakcji planowana jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021. Oba podmioty czekają jeszcze na zgodę KNF-u.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA