REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kolejna dymisja prezesa Aliora. Krzysztof Bachta niespodziewanie zrezygnował

Po ponad półtora roku od mianowania Krzysztof Bachta złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Alior Banku. Rada nadzorcza ją przyjęła i przekazała prowadzenie prac zarządu Iwonie Dudzie. To już czwarta dymisja prezesa od czasu wchłonięcia tego banku przez państwowe PZU.

13.05.2020
9:04
T-Mobile-Usługi-Bankowe-koniec
REKLAMA

„Rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla Pana Krzysztofa Bachty za jego wkład w budowanie pozycji rynkowej Banku” - czytamy w komunikacie Alior Banku.

REKLAMA

Zanim trafił do zarządu Alior Banku, Krzysztof Bachta odpowiadał za nadzór biznesowy nad segmentem bankowym w Grupie PZU oraz transakcje fuzji i przejęć, w tym za projekt nabycia akcji Banku Pekao S.A. Był współtwórcą strategii „Nowe PZU” - koordynował prace nad jej przygotowaniem. Rada nadzorcza podziękowała Krzysztofowi Bachcie za wkład w „budowaniu pozycji rynkowej banku”.

Kolejne plany zawodowe byłego już prezesa Alior Banku nie są znane. Wiadomo za to, że pracami zarządu będzie kierować obecnie Iwona Duda. Rada Nadzorcza powierzyła jej stanowisko wiceprezesa zarządu. Jednocześnie zobowiązano przewodniczącego RN Tomasza Kulika do zawnioskowania do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażanie zgody na powołanie Iwony Dudy na stanowisko prezesa Alior Banku. 

Alior Bank - rezygnacja czwartego prezesa

Iwona Duda nie będzie pierwszą kobietą, jaka stanie na czele Alior Banku. Poprzedniczką Krzysztofa Bachty była Katarzyna Sułkowska. W fotelu prezesa wytrzymała raptem pół roku.

REKLAMA

Obecna zmiana warty na czele Alior Banku jest już czwartą, od czasu, gdy bankiem rządzi największy polski ubezpieczyciel – PZU. Znawcy tematu przekonują jednak, że nie ma powodów do obaw. Taka częsta personalna karuzela w spółkach kontrolowanych przez Skarb Państwa nie jest niczym wyjątkowym. To raczej standard. 

Iwona Duda ma spore doświadczenie finansowe. Jako pełnomocnik premiera współtworzyła Urząd Komisji Nadzoru Finansowego: która powstała z połączenia Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Nadzorowała także rozwiązania związane z III filarem ubezpieczenia emerytalnego. Ma w swoim dorobku zawodowym m.in. stanowisko zastępcy przewodniczącego KNF (2006-2008). Pełniła również funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka Rady Nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA