REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Właściciel Aliexpress w poważnych opałach. W Chinach zawrzało po ujawnieniu gwałtu

W liście, który został wysłany do pracowników firmy, prezes Daniel Zhang napisał, że Alibaba zwolni menedżera oskarżonego o gwałt, podobnie jak dwóch innych dyrektorów, którzy nie kiwnęli palcem, gdy dotarło do nich oficjalne zawiadomienie o przestępstwie.

09.08.2021
9:05
Właściciel Aliexpress w poważnych opałach. W Chinach zawrzało po ujawnieniu gwałtu
REKLAMA

Alibaba, właściciel Aliexpress, ma poważny problem wizerunkowy. Od kilku dni w chińskich mediach społecznościowych gotuje się po tym, jak pracownica Alibaby oskarżyła swojego szefa, że ten najpierw ją upił, a potem wykorzystał ją seksualnie. Jej relacja pojawiła się na Weibo i lotem błyskawicy obiegła pozostałe serwisy. O sprawie rozpisują się szeroko media zagraniczne.

REKLAMA

CEO Alibaby Daniel Zhang poinformował media, że mężczyzna oskarżony o gwałt przyznał się do seksu z nietrzeźwą podwładną.

Menedżer zostanie zwolniony i nigdy nie zostanie ponownie zatrudniony. To, czy popełnił gwałt lub nieprzyzwoitość, która narusza prawo, zostanie określone przez organy ścigania

– powiadomił pracowników prezes Alibaby.

Zmusił podwładną do wyjazdu, picia alkoholu, a potem ją zgwałcił

Do przestępstwa doszło pod koniec lipca. Opisując przebieg wydarzeń, kobieta powiedziała, że ​​jej przełożony zmusił ją najpierw do wyjazdu służbowego do miasta Jinan, które znajduje się 900 km od siedziby Alibaby w Hangzhou, a następnie na kolacji z kontrahentami wydał polecenie, by spożywała alkohol.

Zapamiętała jeszcze, że po zakończeniu spotkania szef ją pocałował, a następnego dnia rano obudziła się naga w pokoju hotelowym. Po wszystkim ​​uzyskała nagranie z monitoringu, które pokazało, że jej szef wchodził do jej pokoju cztery razy w ciągu tej nocy.

Weźmiemy odpowiedzialność za to, co się stało i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby się zaopiekować ofiarą gwałtu

– zapewnił Daniel Zhang.

HR Alibaby nie wykazał empatii

Po powrocie do Hangzhou kobieta zgłosiła wszystko do HR-u i wyższego kierownictwa oraz że poprosiła o zwolnienie szefa. Powiedziała, że ​​dział kadr początkowo zgodził się na wniosek, ale nie podjął dalszych działań.

REKLAMA

Pracownicy działu HR nie wykazali wystarczającej uwagi ani troski. Byli racjonalni, ale zabrakło im empatii. Jednocześnie nie podjęli działań w ramach reagowania kryzysowego i popełnili poważny błąd w ocenie sytuacji

– wskazał Daniel Zhang.

W niedzielę policja z Jinan, gdzie miał miejsce incydent, potwierdziła, że ​​prowadzi już śledztwo w tej sprawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA