REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

2300 zł dla każdego pracownika Biedronki. Sieć wypłaci nagrody specjalne

46 tysięcy pracowników sieci Biedronka otrzyma specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos w wysokości 2300 zł brutto. To podziękowanie za zaangażowanie w służbie klientom i udział w realizacji celów, które stały przed firmą w 2019 roku. – podała sieć w poniedziałek.

06.04.2020
16:45
nagroda-roczna-biedronka
REKLAMA

Wypłacona w tym roku po raz dziesiąty z rzędu nagroda jest wyższa o 200 złotych od ubiegłorocznej i jednocześnie najwyższą w historii Biedronki. Jak zapewnia sieć, do pracowników trafi jeszcze przed kwietniowymi wynagrodzeniami.

REKLAMA

Żyjemy w bardzo trudnych i niepewnych czasach, pogrążeni w globalnej pandemii, która sprawiła, że świat podjął niestrudzoną walkę z chorobą nieznającą żadnych granic. Ten głęboki kryzys uświadomił wszystkim to, co w naszej grupie wiedzieliśmy zawsze: Wasza praca, dzięki której umożliwiamy milionom rodzin zakupienie żywności i produktów niezbędnych do życia, ma kluczowe znaczenie

– napisał Pedro Soares dos Santos, prezes i CEO Grupy Jeronimo Martins, w liście do pracowników sieci.

Pieniądze dla „ogromnej większości pracowników”

Nagroda im. Elisia Alexandra Soaresa dos Santosa jest wypłacana pracownikom zatrudnionym w JMP na stanowiskach niemenedżerskich na podstawie umowy o pracę zawartej najpóźniej 1.04.2019. Jak zapewnia sieć, trafi do do ogromnej większości pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych.

Warunkiem jej otrzymania jest dobra ocena pracy za 2019 na poziomie co najmniej „zgodnie z oczekiwaniami", brak długotrwałej absencji (tj. powyżej 180 dni łącznie w 2019 roku) i brak nieusprawiedliwionej nieobecności. Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze, które spełniły warunki przyznania nagrody, otrzymają jej proporcjonalną kwotę adekwatną do wymiaru etatu.

Wysokość nagrody w porównaniu do zeszłego roku wzrosła o 200 zł brutto, czyli o blisko 10 proc. i była wyższa od rocznego wzrostu sprzedaży sieci w 2019 roku.

JMP: to kolejna nagroda dla pracowników Biedronki w ostatnich tygodniach

W marcu sieć dwukrotnie przyznała dodatkowe wynagrodzenie w łącznej wysokości 550 zł brutto dla każdego pracującego w dniach od 9 do 14 marca oraz od 16 do 21 marca. Dodatkowo sieć wypłaciła pracownikom premię uznaniową związaną z wynikami sklepu, niezależnie od stopnia realizacji celów sprzedażowych.

REKLAMA

Biedronka jest aktualnie jednym z najatrakcyjniejszych na rynku i największym prywatnym pracodawcą w Polsce, który stale podnosi poziom zatrudnienia – w 2019 r. o ok. 3,5 tys. osób. Aktualnie w Jeronimo Martins Polska na umowę o pracę zatrudnionych jest ponad 70 tys. osób – chwali się sieć w komunikacie przesłanym do redakcji Bizblog.pl.

Zmarły w ubiegłym roku w sierpniu Elisio Alexandre Soares dos Santos to twórca potęgi Jeronimo Martins w Portugalii i w Polsce, ojciec obecnego prezesa sieci. Firmą kierował od 1968 r., czyli śmierci swojego ojca, do 2013 r., czyli wejścia JM do Kolumbii. Rodzinną firmę, która wyrosła z małego sklepu sprzedającego w Lizbonie kukurydzę i wino od 1792 roku, przekształcił w największego operatora sieci supermarketów w Portugalii i Polsce. Po dymisji złożonej siedem lat temu skupił się na prowadzeniu fundacji rodzinnej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA