REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie

Takiej umowy jeszcze w Polsce nie było. ZUS będzie współpracować z Red Hatem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie współpracować z Red Hatem w zakresie standaryzacji architektury IT i rozwoju platformy aplikacyjnej. To dobra wiadomość, bo Red Hat to gigant w branży i firma z ogromnym doświadczeniem.

06.06.2022
14:31
Takiej umowy jeszcze w Polsce nie było. ZUS będzie współpracować z Red Hatem
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisał, zbudowaną na bazie Listu Intencyjnego, umowę o współpracy z największym dostawcą oprogramowania Open Source na świecie firmą Red Hat.

REKLAMA

Obie firmy będą ściśle współpracować przy standaryzacji architektury w ZUS czy rozwoju platformy aplikacyjnej. Jest to pierwsza tego typu umowa o współpracy w sektorze administracji publicznej zawarta przez Red Hata w Polsce. 

Red Hat będzie szkolił specjalistów z ZUS

Na podstawie podpisanej umowy, Red Hat zobowiązał się do przekazania instytucji wiedzy i doświadczenia z zagadnień takich jak np. ciągłe wdrażanie usprawnień i integracja oprogramowania, DevOps - czyli łączenie kompetencji i lepsza współpraca pomiędzy developerami a działami operacyjnymi w ramach tworzenia, testowania i wdrażania nowoczesnych aplikacji – a także automatyzacji procesów czy konteneryzacji MS SQL Server i innych silników bazodanowych.

Zawarta właśnie umowa uwzględnia również przeprowadzenie przez Red Hat dedykowanych specjalistom IT z ZUS-u warsztatów z metod licencjonowania, subskrypcji i wsparcia technicznego produktów dostawcy, instalacji narzędzia OpenShift oraz zajęć praktycznych z budowy środowisk informatycznych opartych na oprogramowaniu Red Hat.

Dzięki podpisanej umowie Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który obsługuje miliony kont polskich obywateli, zyskał dostęp do najnowszych technologii informatycznych, wykorzystywanych przez największe światowe firmy i instytucje.

Red Hat promuje open source

Red Hat, Inc. to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne założone przez Marca Ewinga w 1993 roku i zajmujące się tworzeniem i dystrybucją otwartego oprogramowania dla przedsiębiorstw.

REKLAMA

Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w mieście Raleigh w amerykańskim stanie Karolina Północna.

Przedsiębiorstwo jest zaangażowane w ruch otwartego oprogramowania, promując open source w filozofii firmy

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA