REKLAMA
  1. bizblog
  2. Samorządy

Zmiany w 500+. Rząd podał nowe terminy i zasady składania wniosków

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że ponowne składanie wniosków o 500+ nie jest w tym roku konieczne. Świadczenia wypłacane na podstawie zeszłorocznych dokumentów będą ważne do końca maja 2021 r. Marlena Maląg poinformowała także o nadchodzących zmianach w terminach składania dokumentacji do Programu Rodzina Plus.

27.06.2020
9:41
500+-malzenstwo-staz
REKLAMA

Do ubiegłego roku 1 lipca rozpoczynał się nabór wniosków o świadczenia wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 Plus. W 2020 r. wypłaty 500+ na dzieci będą kontynuowane na podstawie wniosków złożonych rok temu.

REKLAMA

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg przypomniała, że zeszłoroczne wnioski o 500+ wystarczają i rodzice nie muszą zaprzątać sobie głowy tegorocznym składaniem dokumentów o świadczenia.

W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o  wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r.

– tłumaczy Maląg.

Rodzice i opiekunowie, których dziecko dopiero się urodziło lub którzy nie pobierają jeszcze świadczenia wychowawczego z innych powodów, mogą w każdej chwili przystąpić do programu, składając odpowiedni wniosek za pośrednictwem portali Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej.

Od przyszłego roku funkcjonować będzie docelowy roczny okres wypłacania 500+, który będzie rozpoczynał się 1 czerwca 2021 r. i trwał będzie do 31 maja roku następnego.

Wtedy, by uzyskać świadczenie wychowawcze po 31 maja 2021, wnioski będzie można składać przez internet już od 1 lutego 2021 r., a drogą tradycyjną – od 1 kwietnia. Rodzice nie muszą się martwić (...), gdy przyjdzie na to czas, będziemy szeroko informować o nowo obowiązujących terminach

– zapowiedziała minister rodziny.
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA