REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

InPost będzie miał konkurencję. Żabka wkrótce uruchomi własne automaty

Żabka niebawem wprowadzi automaty pocztowe. Chociaż plotki o ich powstaniu sięgają już ponad roku, to wiceprezes zarządu ujawnił, że sieć kończy fazę testową maszyn do obierania przesyłek.

29.06.2020
17:51
InPost będzie miał konkurencję. Żabka wkrótce uruchomi swoje paczkomaty
REKLAMA

W dobie koronawirusa coraz częściej handel odbywa się bezkontaktowo, co widać po tym, jak w ostatnich miesiącach dużo sieci e-commerce wprowadziło nowe metody płatności lub odbioru przesyłek. Niezmiennie liderem rynku pozostaje InPost. Teraz trafi na godnego konkurenta; rozpychająca się mocno na rynku usług pocztowych Żabka wyśle do sklepów swoje maszyny. Czy w branży dojdzie do trzęsienia ziemi?

REKLAMA

Automatyzacja w Żabce

Już rok temu Spiderweb informował, że Żabka przymierza się do wprowadzenia własnych automatów pocztowych. Miały pojawić się jeszcze przed Bożym Narodzeniem ubiegłego roku, ale do tej pory nic z tego nie wyszło.

Wiadomoscihandlowe.pl podają jednak, że w poznańskiej centrali Żabka kończy się właśnie testy swoich maszyn.

Tak, zautomatyzowany odbiór paczek testujemy już w naszej centrali, nie zajmuje on dużo miejsca i może odbywać się bez udziału franczyzobiorcy

– powiedział serwisowi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Żabka Polska.

Żabka czy InPost?

Urządzenia mają być dostosowane do niewielkich rozmiarów sklepów i umieszczone na półkach, pomiędzy produktami, aby nie zajmowały za dużo przestrzeni.

Żabka posiada dziś ponad 6,1 tys. placówek. Większość z nich jest dostępna w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

REKLAMA

Paczkomaty InPostu, choć w dużych miastach są dość powszechne, w tych mniejszych nie mają aż tylu punktów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA