REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nieoficjalnie: Wirtualna Polska zrezygnowała z kupna „Rzeczpospolitej"

Wirtualna Polska nie zdołała porozumieć się z wydawcą „Rzeczpospolitej”, spółką Gremi Media, w sprawie przejęcia – dowiedziały się Wirtualne Media. Negocjacje zostały na razie zerwane, ale według informatorów serwisu nie oznacza to, że w przyszłości nie dojdzie do transakcji.

03.11.2021
9:49
Wirtualna Polska zrezygnowała z kupna „Rzeczpospolitej"
REKLAMA

Powodem zakończenia rozmów miało być wielokrotne zmienianie przez Gremi Media warunków umowy. Wirtualna Polska nie chciała oficjalnie komentować tych ustaleń.

REKLAMA

Chętni na kupno „Rzeczpospolitej"

Jeden z największych portali w Polsce miał być tylko jednym z wielu zainteresowanych nabyciem akcji Gremi Media. Agencja ISB News twierdziła, że w kolejce chętnych obok Wirtualnej Polski był też Cyfrowy Polsat (po rebrandingu pod nazwą Grupy Polsat Plus). Decyzja miała zapaść we wrześniu. WM piszą tymczasem, że Cyfrowy Polsat wycofał się z negocjacji.

W kręgu potencjalnych kupców wymieniano także PKN Orlen. Koncern odciął się jednak oficjalnie od zamiaru przejmowania kolejnych mediów na polskim rynku.

Gremi Media na sprzedaż

REKLAMA

Spółka jest wydawcą dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkietu”, tygodnika „Uważam Rze Historia” oraz serwisu www.sportdziennik.com. Oprócz tego posiada pakiety kontrolne w spółkach e-Kiosk S.A. i KancelarieRP sp. z o.o. oraz 47 proc. w spółce MMC Conferences S.A.

W drugim kwartale tego roku Gremi Media miała przychody na poziomie 25 mln zł (wzrost o 10,5 proc. r/r) i zanotowała 4,68 mln zł zysku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA