REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Unilever rozbuduje fabrykę w Poznaniu. Nikogo nie zatrudni, ma automaty

Koncern Unilever pochwalił się, że kosztem 90 milionów złotych rozbuduje fabrykę w Poznaniu, a dzięki całkiem nowej linii produkcyjnej zwiększone zostaną moce produkcyjne zakładu. Zwykle w takiej sytuacji padają deklaracje o zatrudnieniu nowych pracowników, ale komunikat giganta zupełnie milczy na ten temat. Wyjaśnienie jest proste: nowa linia produkcyjna będzie całkowicie zautomatyzowana.

12.09.2023
19:29
Unilever rozbuduje fabrykę w Poznaniu. Nikogo nie zatrudni
REKLAMA

Tworzenie nowych miejsc pracy było przez lata postrzegane jako główna korzyść z inwestycji zagranicznych w Polsce, ale w ostatnich latach sytuacja na polskim rynku pracy zmieniła się tak mocno, że dziś tworzenie nowych miejsc pracy w praktyce często oznacza tworzenie wakatów. Firmy na różne sposoby radzą sobie z niedoborem rąk do pracy, a jednym z wyjść jest automatyzacja.

REKLAMA

Pełna automatyzacja produkcji

Unilever właśnie poinformował o nowej inwestycji w swoją fabrykę w Poznaniu. Powstanie tam nowa linia produkcyjna, która pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych kategorii „ramen” dla marek Knorr, Unox oraz Amino. Firma podkreśla, że pełna automatyzacja pozwoli na wydajność na poziomie 600 tys. opakowań na dobę.

Więcej o sytuacji na rynku pracy w Polsce przeczytacie w tych tekstach:

Nowe produkty trafią nie tylko na polski rynek, ale będą wysyłane do Holandii, na Węgry oraz do innych krajów europejskich. Hanneke Faber, szefowa działu „Nutrition” w Unilever wyjaśnia, że inwestycja w Poznaniu pomoże firmie odpowiadać na rosnące wymagania europejskiego rynku. Fabryka w Poznaniu to jedna z trzech zakładów Unilevera w Polsce.

Innowacje technologiczne

REKLAMA

Nasza poznańska fabryka jest jednym z największych zakładów produkujących żywność w Unilever. Dziś piszemy następny rozdział w jej historii. Dzięki kolejnym inwestycjom będziemy mogli jeszcze efektywniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów i nadal rozwijać nasz biznes – mówi Przemysław Fejfer, dyrektor fabryki Unilever w Poznaniu.

Unilever zapewnia, że inwestycja będzie prowadzona zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi, pozwalającymi na optymalizację zużycia energii elektrycznej i wody, a także zapewni wysoką efektywność procesu produkcyjnego. Firma deklaruje też, że będzie wdrażać w fabryce najnowsze innowacje technologiczne: automatyzację procesów, inteligentne magazyny czy wykorzystanie zrównoważonej energii. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA