REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Trump chce zmienić opony w swojej limuzynie. Podpadł mu amerykański gigant - Goodyear

Goodyear jest na cenzurowanym w Białym domu. Firma zabroniła swoim pracownikom noszenia ubrań z hasłem "Make America Great Again", które jasno popiera Trumpa.

21.08.2020
7:34
Bojkot Goodyeara. Trump chce zmienić opony w swojej limuzynie i wzywa do bojkotu
REKLAMA

Jak podaje Reuters, Trump jest zniesmaczony zachowaniem Goodyear Tire and Rubber Company. Lider lokalnego rynku (na ich oponach jeździ co czwarty samochód w USA) uniemożliwił pracownikom wspieranie Trumpa za pomocą ubioru, Chodzi konkretnie o hasło "Make America Great Again", które wyniosło go przed czterema laty do prezydentury.

REKLAMA

Do sieci wyciekało zdjęcie z wewnętrznego szkolenia w Goodyear, gdzie pracownikom polecono, aby swoim ubiorem nie wspierali żadnej opcji politycznej czy ideologii, która miałaby na celu dyskryminację. Obok "Make America Great Again" znalazło się m.in. "Blue Lives Matter", które na celu ma wspieranie policjantów. Ci od kilku tygodni krytykowani są za zbyt agresywne tłumienie protestów czarnoskórych mieszkańców kraju.

Embargo Goodyeara nie obejmuje już zaś sloganów LGBT czy "Black Lives Matter"

Trump: nie kupuj opon Goodyeara

Prezydent USA zapowiedział nawet, że jeśli tylko nadarzy się okazja, wymieni opony w swojej limuzynie.

REKLAMA

Prezydencki bojkot podziałał na kurs firmy. W trakcie środowych notowań wycena jednego waloru spadła o niecałego dolara.

 class="wp-image-1225510"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA