REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Tesla zarobi więcej na bitcoinie niż na samochodach? Musk ani myśli o sprzedaży BTC

W zeszłym roku Tesla zarobiła 700 mln dol. na czysto na sprzedaży samochodów. Bardziej opłacała się jej jednak inwestycja w kryptowaluty. Choć to na razie zysk wirtualny.

24.02.2021
7:55
Tesla zarobi więcej na bitcoinie niż na samochodach? Musk ani myśli o sprzedaży BTC
REKLAMA

Pod koniec stycznia Tesla zainwestowała 1,5 mld dol. w bitcoina. Nie wiadomo po jakim kursie dokonywała zakupu, ten jednak oscylował wówczas w granicach 30 - 40 tys. dol. 22 lutego bitcoin przebił zaś pułap 57 tys. dol. ustanawiając nowy rekord - ATH.

REKLAMA

Bitcoiny Tesli były więc warte ponad miliard dolarów więcej niż pod koniec stycznia. Wedbush Securities, amerykańska firma inwestycyjna podała, że gdyby Musk zechciałby sprzedać kryptowaluty Tesli, to spółka zarobiłaby na nich więcej niż na sprzedaży elektryków!

Wirtualny pieniądz, wirtualny zysk

Zysk na kryptowalutach jest jednak wyłącznie wirtualny, dopóki te nie zostaną upłynnione. Kurs bitcoina nie przyzwyczaił nas do dużej stabilności, co doskonale widać w postaci ostatnich notowań. Tylko przez ostatnie 24 godzin notowania spadły o ponad 12 proc. Za bitcoina trzeba zapłacić o 10 tys. dol. mniej niż dzień wcześniej.

 class="wp-image-1366297"
Notowania bitcoina za coinmarketcap.

Bitcoiny lepsze niż dolary.

Musk zapewne szybko nie pozbędzie się bitcoinów. Na Twitterze nazwał je „mniej głupią formą płynnego pieniądza niż gotówka”.

REKLAMA

Założyciel Tesli podkreślił również, że jego inwestycja jest związana z niskimi lub wręcz ujemnymi stopami procentowymi. Podobna motywacja stała za nabyciem kryptowaluty przez Microstrategy. Ta specjalizująca się w rozwiązaniach BI firma, posiada już ponad 71 tys. bitcoinów, a teraz planuje pozyskać kolejne 600 mln dol. na zakup bitcoina.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA