1. bizblog
  2. Biznes

Terminal, kasa i zarządzanie sklepem z komórki? Masz to jak w banku

Lokowanie produktu

Jedno urządzenie do przyjmowania płatności kartą, ewidencji sprzedaży, kontrolowania obrotów i stanu magazynu. Do tego darmowe konto firmowe z dostępem do innych narzędzi przydatnych w biznesie. Taka oferta od kwietnia czeka na przedsiębiorców w Idea Banku.

23.04.2019
19:37
Kasoterminal zamiast kasy fiskalnej Idea Bank

Pierwsze w Polsce Konto z Kasoterminalem

Konto z Kasoterminalem #ideapay, bo o nim mowa, to pierwsze w Polsce konto dla firm, w pakiecie z którym przedsiębiorcy mogą zamówić urządzenie iPOS duet. Łączy ono trzy funkcje: terminala płatniczego, kasy fiskalnej i systemu do kompleksowego zarządzania sprzedażą w sklepie. Detaliści, którzy do tej pory nie honorowali w swoich punktach płatności kartą, zyskują tym samym nowe narzędzie, pozwalające im dogonić konkurencję.

– Kasoterminal pozwala przyjmować płatności bezgotówkowe, zastępuje urządzenie fiskalne wymagane do ewidencji sprzedaży, a także umożliwia przesyłanie danych, paragonów i statystyk sprzedaży na smartfon lub komputer. Dzięki temu można zarządzać firmą bez konieczności bycia na miejscu – wylicza Łukasz Vászon z Idea Banku. – Obsługa transakcji jest bardzo prosta, podobna do korzystania ze smartfona. Kasoterminal posiada ekran dotykowy i klawiaturę, dzięki czemu w razie potrzeby można edytować paragon przed wydrukiem – dodaje.

Na kasoterminalu można również wydrukować faktury VAT, a dane do nich są pobierane z bazy REGON. Dzięki temu unikniemy żmudnego wpisywania danych i błędów na fakturach.

Wygoda dla klienta, oszczędność dla firmy

W ramach programu Polska Bezgotówkowa kasoterminal #ideapay można otrzymać w Idea Banku taniej o wartość terminala płatniczego – ceny zaczynają się od 799 zł netto dla nowych klientów banku. Istotna różnica w stosunku do dotychczasowych ofert polega na tym, że kasoterminal nabywamy na własność. Za dzierżawę terminala płatniczego zapłacilibyśmy natomiast średnio 50 zł miesięcznie. W skali 5 lat eksploatacji urządzenia byłaby to więc kwota 3000 zł. A kasoterminal oferuje przecież znacznie więcej przydatnych funkcji, o których za chwilę.

Urządzenie jest dostępne w dwóch wariantach – na kabel ethernetowy oraz GPRS (jeżeli w punkcie sprzedaży nie mamy dostępu do internetu, kasoterminal połączy się przez sieć komórkową). Oba modele posiadają homologację wydaną przez Główny Urząd Miar (nr PT 2/2017).

Do wyboru mamy też dwie opcje abonamentu, zależne od potrzeb prowadzonego biznesu. W najtańszym pakiecie zapłacimy 19 zł za miesiąc.

Płatności bezgotówkowe – w 2019 nie możesz ich nie mieć

Prawda jest taka, że oferowanie klientom płatności bezgotówkowych powoli staje się w Polsce standardem. Coraz więcej osób w ogóle nie nosi przy sobie gotówki, więc do sklepu, w którym nie można użyć karty, nawet nie zajrzy. Płatności bezgotówkowe stanowią już 30% wszystkich transakcji. Płacąc kartą, klienci wydają też średnio 40% więcej pieniędzy niż w wypadku płatności gotówką.

Detaliści ograniczający się do przyjmowania gotówki do tej pory mieli w zanadrzu poważny argument w postaci wysokich kosztów terminali i akceptowania płatności kartowych. Teraz jednak przestaje mieć on rację bytu. Osoby, które do tej pory – a konkretnie przez ostatnie 12 miesięcy – nie oferowały w swoich sklepach czy punktach usługowych płatności bezgotówkowych, mogą bowiem otworzyć bezpłatne konto w Idea Banku, przystąpić do programu Polska Bezgotówkowa i wyposażyć swoją firmę w kasoterminal taniej niż dotychczas. Pozostałe warunki przystąpienia do programu można sprawdzić tutaj.

Dodatkowo w ramach programu przez pierwszy rok płatności kartami będziemy akceptować za darmo. Po tym okresie bank zapewnia stałe koszty transakcji – w wypadku kart Visa jest to stawka 0,57%, a w wypadku MasterCarda – 0,77%.

Magazyn zawsze pełny bestsellerów

Osoby, które lubią trzymać rękę na pulsie i poszukują narzędzi usprawniających zarządzanie firmą, na pewno ucieszą się z dodatkowych funkcji, jakie zapewnia kasoterminal. Dane ze sklepu zostaną dostarczone na dowolne urządzenie z przeglądarką (komputer, smartfon, tablet), a do wyboru mamy różne parametry, m.in. najlepiej sprzedające się towary, najpopularniejsze kategorie, stany magazynowe, obroty, rodzaje płatności i in. Dzięki temu nigdy już nie powtórzy się sytuacja, że zabraknie nam w magazynie towarów, o które klienci pytają najczęściej. Kasoterminal z wyprzedzeniem podpowie, co kończy się w sklepie, i pozwoli zaplanować zakupy.

– Kasoterminal jest obecnie najtańszym systemem fiskalno-płatniczym, a dodatkowe opcje zarządzania sprzedażą znacznie ułatwiają życie detalistom – przekonuje Łukasz Vászon. – Dlatego chcąc wspierać polskich przedsiębiorców, zdecydowaliśmy się zaproponować im konto firmowe, dzięki któremu będą mogli wyposażyć firmę właśnie w to urządzenie. Jeżeli ktoś rozważał wprowadzenie do swojego sklepu czy punktu usługowego płatności bezgotówkowych, ale uznał, że to za drogie, to teraz pojawia się idealna okazja, żeby to zrobić.

* Materiał powstał we współpracy z marką Idea Bank

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze