REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

Uczniowie dostają drukarkę 3D i układ sterujący. Sami projektują i drukują robota

To wszystko w ekosystemie polskiej firmy technologicznej - Skriware.

16.07.2019
17:06
Uczniowie dostają drukarkę 3D i układ sterujący. Sami projektują i drukują robota
REKLAMA

Skriware to ekosystem usług i produktów edukacyjnych, który obecny jest w szkołach w ponad 20 krajach. Podstawą jest drukarka 3D. Wspierają ją tzw. skriboty, czyli roboty, które dzieci mogą samodzielnie projektować, budować i programować. Platforma e-learningowa posiada również bibliotekę z gotowymi do wydruku modelami.

REKLAMA
 class="wp-image-952558"

Swoim ekosystemem Skriware ma pomoc uczniom i nauczycielom w wykorzystaniu nowych technologii. Oferta Polaków ma być szczególnie na czasie w kontekście popularności koncepcji STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics). W Skriware uczniowie mogą samodzielnie zaprojektować robota, wydrukować go i połączyć z jednostką sterującą, a także zaprogramować jego akcje.

Ustaliliśmy, że na świecie działa zaledwie kilka podmiotów z tak kompletnym ekosystem rozwiązań do nauki, a najbardziej zaawansowany z nich potrzebuje około 2 lat, żeby dogonić Skriware. Celem naszej inwestycji jest umożliwienie zespołowi Skriware nie tylko utrzymanie, ale i zwiększenie tej przewagi

- mówi Wojciech Szwankowski, Partner Montis Capital.

Montis Capital zainwestowało 6,2 mln zł w Skriware

Startup chce przeznaczyć te pieniądze na rozwój portfolio produktowego i zwiększenie możliwości produkcyjnych. Na razie z trudem może bowiem nadążyć za rosnącym popytem. Największą część zamówień Skriware wciąż realizuje w Polsce, ale szczególnie perspektywicznym rynkiem wydaje się Azja.

Na ten moment nasze największe zamówienia pochodzą z Azji Południowo-Wschodniej, Europy Środkowej i Bliskiego Wschodu, czyli z regionów, które już teraz inwestują w nowoczesną edukację, odpowiadającą na potrzeby zmieniającego się świata

- mówi mówi Karol Górnowicz, CEO Skriware (na zdjęciu poniżej).
 class="wp-image-952486"

30-letni Górnowicz kieruje Skriware od 2,5 roku. Sama firma ma zaś już 4 lata. Startowała z obietnicą łatwego druku 3D nawet dla nietechnicznych osób i biblioteki z wydrukami. Ta koncepcja bardzo spodobała się użytkownikom Kickstartera, którzy wsparli startup kwotą blisko 200 tys. zł.

W 2018 roku Skriware otrzymało również grant w wysokości 4,5 mln zł z NCBiR-u w ramach szybkiej ścieżki i finansowanie prywatne z polskiego funduszu Infini, o wartości 1 mln zł.

 class="wp-image-952483"

Obecny rok to wyzwania nieco innego kalibru. Na początku roku Skriware nawiązało współpracę z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

REKLAMA

Wspólnie zaprojektowaliśmy strefę edukacyjną Pawilonu Polski na światowej wystawie Expo 2020. Kilka tygodni temu ogłosiliśmy też współpracę z Coca-Colą w ramach akcji „World without Waste” oraz partnerstwo edukacyjne z Microsoftem

- wymienia szef startupu.

Celem na najbliższe miesiące jest dalsza ekspansja, m.in. do Stanów Zjednoczonych i krajów z regionu EMEA. Polacy prowadzą już rozmowy z dystrybutorami, które w przyszłości zaowocować mogą szerszą obecnością na rynkach zagranicznych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA