REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Najazd i przeszukania niemieckiej policji w siedzibie Deutsche Banku. Chodzi o greenwashing

We wtorek rano niemiecka policja wparowała do siedziby Deutsche Banku we Frankfurcie i przeprowadziła przeszukanie. Funkcjonariusze weszli też do siedziby DWS Group należącego do tego największego niemieckiego banku. Cała akcja ma związek z podejrzeniem greenwashingu.

31.05.2022
16:01
Greenwashing. Najazd i przeszukania niemieckiej policji w siedzibie Deutsche Banku
REKLAMA

O sprawie najpierw nieoficjalnie napisała agencja Bloomberga, ale potem oficjalnie potwierdziła te informacje prokuratura, a także sam Deutsche Bank.

REKLAMA

W pełni współpracujemy ze wszystkimi odpowiednimi organami regulacyjnymi i władzami w tej sprawie i nadal będziemy to robić – zadeklarował rzecznik DWS.

DWS była już na celowniku regulatorów w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Nastąpiło to po tym, gdy była dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Desiree Fixler oskarżyła bank o greenwashing. Zarzut dotyczył twierdzeń banku, że przeznacza miliardy euro na ochronę środowiska, cele społeczne i rozwijanie ładu korporacyjnego.

REKLAMA

Zarzuty Fixler okazały się na tyle wiarygodne, że w styczniu prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Wtorkowy nalot jest jego efektem, a niedługo możemy spodziewać się kolejnych wydarzeń, nawet z postawieniem zarzutów kadrze kierowniczej DWS.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA