REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podatki

Rząd chciał, by Polacy sobie sprawdzili, co im z portfelami zrobi Polski Ład. Strona padła

Ta witryna jest nieosiągalna – taki komunikat wita osoby, które dały się namówić ministrowi finansów Tadeuszowi Kościńskiemu i zajrzały na rządową stronę wiecejwportfelach.gov.pl z kalkulatorem zarobków po wejściu Polskiego Ładu. Rząd tłumaczy, że całkowita awaria strony to efekt jej wyjątkowo dużej popularności i zapewnia, że trwają pilne prace nad zwiększeniem przepustowości serwisu. Chyba nie dowierzał, że Polacy naprawdę chcą wiedzieć, co im Polski ład zrobi z portfelami w przyszłym roku.

21.12.2021
11:55
Polski Ład. Totalna awaria rządowej strony z kalkulatorem zarobków
REKLAMA

Robisz na szybko wielką reformę podatkową, która nie tylko jest tak niedopracowana, że trzeba ją kilkukrotnie pilnie poprawiać, ale także wprowadza całkowitą rewolucję w opodatkowaniu milionów Polaków. Gdy na kilka dni przed jej wejściem w życie pozwalasz ludziom policzyć, jak na niej wyjdą, jesteś zaskoczony historycznie najwyższymi poziomami zainteresowania.

REKLAMA

W poniedziałek po południu Ministerstwo Finansów z fanfarami uruchomiło stronę wiecejwportfelach.gov.pl, czyli rodzaj przewodnika po zmianach podatkowych Polskiego Ładu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje o Polski Ład. Obliczysz, ile zarobisz na rękę po zmianach, i poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – obiecywał resort Tadeusza Kościńskiego.

Stronę chwilę działała i padła. To nie jest tak, że wolno się ładuje czy tylko wczytuje częściowo – awaria jest całkowita, totalna, absolutna. Miejmy nadzieję, że nie jest to żadna zapowiedź sytuacji w Polsce po wejściu Polskiego Ładu.

Minister Tadeusz Kościński, zapraszając w specjalnym nagraniu wideo na feralną stronę, zapewnił, że jego resort stara się dotrzeć do każdej z grup, od przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych aż do indywidualnych podatników. Dlaczego strona informacyjna z kalkulatorem wynagrodzeń (nie) ruszyła dopiero w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem – nie wyjaśnił.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów nie zrezygnowało z drażnienia setek tysięcy Polaków, których zarobki wyraźnie spadną po wejściu Polskiego Ładu. Rządowy przekaz koncentruje się wyłącznie na tym, że 17 mln Polaków ma zyskać na Polskim Ładzie, choć w większości będą to symboliczne korzyści. Całkowicie przemilczany jest za to fakt, że lepiej zarabiający zapłacą znacznie wyższe podatki z powodu nieodliczalnej składki zdrowotnej, która staje się de facto dodatkowym podatkiem od dochodu. Może dla tej grupy zostanie jeszcze uruchomiona strona mniejwportfelach.gov.pl, dlatego na razie wstrzymajmy się z ostateczną oceną.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA