REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Jedno kliknięcie i wiesz, dokąd możesz lecieć. Wizzair ułatwił życie fanom podróży

Pandemia mocno utrudniła życie miłośnikom latania. Planowanie wycieczki zaczyna się dzisiaj od lektury rządowych restrykcji, a i tak nie możemy być pewni czy następnego dnia będą one jeszcze aktualne. Na szczęście z pomocą przychodzi proste narzędzie przygotowane przez Wizzaira.

26.09.2020
11:52
Linie lotnicze. Jedno kliknięcie i wiesz, dokąd możesz lecieć z Wizzairem
REKLAMA

To była jedna z tych rzeczy, na które wszyscy czekali, ale nikt nie kwapił się z ich wykonaniem. Po tygodniach wakacyjnej mordęgi związanej ze szperaniem po rządowych witrynach Wizzair przygotował dla podróżników szybką ściągawkę.

REKLAMA

Mapa Wizzaira

Na swojej stronie internetowej lowcost udostępnił mapę planowania podróży (możecie ją znaleźć w tym miejscu). Jej obsługa nie nastręcza większych problemów. Na początku klikamy na kraj i lotnisko, z którego mamy zamiar wylecieć. Mapa natychmiast pokoloruje się w zielono-żółte barwy.

Te pierwsze oznaczają, że możemy polecieć w danym kierunku bez żadnych restrykcji, drugi, że kraj-gospodarz przygotował dla nas pewne niemiłe niespodzianki. Jakie? To już możemy sprawdzić, klikając w odnośnik, który przewoźnik również umieścił w witrynie.

Część mapy po kliknięciu pozostanie biała. Dzieje się tak dlatego, że przewoźnik uwzględnił na liście kierunków tylko te, które sam obsługuje. Co nie zmienia faktu, że po kliknięciu np. na lotnisko Chopina w Warszawie, będziemy mogli zapoznać się z zasadami dot. wpuszczenia do danego kraju w zdecydowanej większości Europy. Spójrzcie zresztą sami:

 class="wp-image-1254562"
wizzair.com

Dokąd można latać?

REKLAMA

W momencie pisania tego tekstu (25.09) zakaz lotów samolotów pasażerskich obejmował grupę 29 państw. Są na niej Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Bahrajn, Hiszpania, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Argentyna, Chile, Gwatemala, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Malediwy, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwia i Bahamy.

Lista aktualizowana jest regularnie za pomocą rozporządzenia Rady Ministrów. Ostatnie rozporządzanie zostało wydane 16 września i obowiązuje do 29 września 2020 r. Gdy ostatni raz rząd aktualizował listę, liczba kierunków objętych obostrzeniami spadła o kilkanaście pozycji. Jak będzie tym razem? Dynamika pandemii jest taka, że pozostaje nam tylko zgadywać w ciemno.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA