REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Energetyka

Orlen zaleje Polskę płynem do dezynfekcji rąk. Cena 15 zł za litr

Orlen Oil wyprodukuje więcej płynu do dezynfekcji rąk. Zakładzie w Jedliczu uruchomił w sobotę drugą linię produkcyjną, co pozwoli na wyprodukowanie płynów o pojemności 1 l w cenie  15 zł za sztukę. Do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich orlenowskich stacjach w całej Polsce – zapewnia koncern.

16.03.2020
13:37
orlen oil jedlicz płyn do dezynfekcji
REKLAMA

Pierwsza partia płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach o pojemności 5 l została w ubiegłym tygodniu dostarczona do Agencji Rezerw Materiałowych. Płyn pojawił się również na stacjach Orlen.

REKLAMA

Koncern podaje w dzisiejszym komunikacie, że zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Jedliczu oznacza możliwość wywiązania się ze zobowiązań wobec ARM, ale i realizację zamówień składanych przez klientów bezpośrednio do spółki Orlen Oil. Spółka zapewnia, że płyn do dezynfekcji rąk do końca tego tygodnia trafi na wszystkie stacje PKN Orlen. Będzie on sprzedawany w mniejszych, jednolitrowych pojemnikach po 15 złotych za sztukę.

- Dzięki determinacji naszych pracowników z ORLEN OIL, ale także ORLEN Laboratorium uruchomiliśmy w krótkim czasie dwie linie do produkcji płynu dezynfekującego do rąk. Będziemy mogli w jeszcze większym stopniu zaspokoić potrzeby rynku i klientów w walce z epidemią koronawirusa. Zwiększenie produkcji pozwoli również zoptymalizować koszty

– powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Etanol bez certyfikatu, ale najwyższej jakości

Do produkcji płynu do dezynfekcji rąk wykorzystywany jest etanol (70 proc. składu), woda oraz alkohol izopropylowy, gliceryna i substancje zapachowe. Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) zezwolił Orlen Oil na użycie do produkcji płynu do dezynfekcji rąk etanolu o jakości farmakopalnej, nieposiadającego certyfikatu Europejskiej Agencji Chemikaliów ECHA, ale producent zapewnia, że spełnia on wymogi najwyższej jakości farmaceutyczno-kosmetycznej.

W obecnej sytuacji rynkowej etanol o jakości farmakopalnej w ostatnich dniach był tańszy i szerzej dostępny niż etanol certyfikowany przez ECHA

– wyjaśnia spółka w komunikacie.

Druga linia działa już od soboty

Zakład Produkcyjny Orlen Oil w Jedliczu na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, płynów chłodniczych, smarów oraz olejów przemysłowych.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce dokonano szybkiego przestawienia linii produkcyjnej tak, aby spółka mogła rozpocząć wytwarzanie płynu do dezynfekcji rąk. Produkcja ruszyła 12 marca br., dwa dni później zakład uruchomił drugą kolejną linię produkcyjną.

REKLAMA

W proces wytwarzania płynu dezynfekującego zaangażowana jest spółka Orlen Laboratorium, której Pracownia Produktów Naftowych w Jedliczu wdrożyła analizy laboratoryjne niezbędne do prawidłowego prowadzenia procesu wytwarzania.

Płyn do dezynfekcji rąk wyprodukowany w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu jest wpisany do Wykazu Produktów Biobójczych prowadzonego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA