REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nowy projekt Sebastiana Kulczyka. Tym razem to edukacja biznesowa dla startupowców

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie podpisała z Kulczyk Investments porozumienie na organizację pierwszych w Polsce studiów online MBA tworzonych specjalnie dla twórców startupów. Pierwszy nabór rusza już w czerwcu. Sebastian Kulczyk, szósty na liście najbogatszych Polaków według „Forbesa”, ufundował dwa stypendia.

18.05.2021
13:32
Nowy projekt Sebastiana Kulczyka. Tym razem chodzi o edukację biznesową dla startupowców
REKLAMA

Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak reklamuje Online MBA for Startups jako pierwsze w Polsce studia MBA zaprojektowane specjalnie z myślą o twórcach startupów.

REKLAMA

Naszym celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców poprzez podnoszenie ich konkurencyjności na rynku, wymagającym umiejętności ciągłej adaptacji, podejmowania szybkich decyzji i wykorzystywania najnowszych technologii. Ale także pokazanie, że nowoczesny biznes musi opierać się na zasadach społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju

– mówi prof. Wachowiak.

Dwuletni program Online MBA for Startups to 600 godzin zajęć prowadzonych zdalnie przez pracowników naukowych SGH, uczelni partnerskich, a także przedsiębiorców i menedżerów.

Dla studentów przygotowano 25 bloków obejmujących praktyczne strony zarządzania firmami z uwzględnieniem współczesnego, dynamicznie zmieniającego się otoczenia gospodarczego i społecznego.

Formuła projektu oparta jest na połączeniu wiedzy akademickiej z programem mentorskim InCredibles Sebastiana Kulczyka i platformą networkingową. Partnerem MBA jest Carlson School of Management przy Uniwersytecie Minnesoty.

Sebastian Kulczyk zwraca uwagę, że w ciągu czterech lat prowadzenia programu mentoringowego InCredibles jego twórcom udało się zebrać bezcenną wiedzę.

Setki godzin rozmów z liderami młodych firm dały nam wyraźny obraz tego, przed jakimi stoją wyzwaniami oraz jakie mają potrzeby. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok i połączyć nasze doświadczenie z wiedzą akademicką w postaci unikalnego programu MBA, który od podstaw powstał z myślą o młodych przedsiębiorcach

– wyjaśnia Sebastian Kulczyk, pomysłodawca InCredibles.

Formuła studiów łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem mentorów programu InCredibles i ma pełnić rolę platformy relacyjnej, dzięki której będą mogli nawiązać kontakt z przyszłymi partnerami, klientami i inwestorami.

W programie Online MBA for Startups łączymy ponad 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu praktycznych studiów MBA z kompetencjami w zakresie prowadzenia zajęć online opartych na interakcjach między uczestnikami

– zauważa prof. SGH Rafał Mrówka, dyrektor Biura Programów MBA w SGH.

Jak dodaje, Online MBA for Startups skupi się na studiach przypadków, przekazywaniu praktycznej wiedzy, wymianie doświadczeń i wsparciu mentorskim.

Sebastian Kulczyk funduje dwa stypendia

Online MBA for Startups są pełnoprawnym, honorowanym na całym świecie programem MBA. SGH posiada akredytację AMBA (Association of MBAs), która potwierdza najwyższą, zgodną z międzynarodowymi standardami jakość kształcenia.

Tylko 2 proc. wszystkich uczelni na świecie prowadzących studia MBA posiada tę akredytację – czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji.

REKLAMA

Zajęcia rozpoczną się w listopadzie i będą prowadzone w języku polskim oraz angielskim. Kandydaci muszą mieć ukończone co najmniej studia licencjackie, posiadać nie mniej niż trzy lata doświadczenia zawodowego i swobodnie posługiwać się językiem angielskim. SGH nie będzie pobierała opłaty rejestracyjnej, a czesne w wysokości 37,8 tys. zł może zostać opłacone w dwunastu ratach.

Co roku Sebastian Kulczyk zaproponuje dwa stypendia, z których jedno będzie przeznaczone dla wybranego finalisty programu mentoringowego InCredibles, a drugie będzie nagrodą w otwartym konkursie organizowanym we współpracy z SGH, którego zasady zostaną ogłoszone wraz z rozpoczęciem naboru już w czerwcu. Pierwszym studentem Online MBA for Startups będzie Paweł Węgierski, founder i CTO spółki Gamehag, która jest laureatem IV edycji programu InCredibles.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA