REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Obniżka na Orlenie już obowiązuje, ale jest kilka pułapek. Są też problemy z apką Vitay

30 groszy na litrze paliwa mniej to przy dzisiejszych cenach paliwa obniżka o mniej niż 4 proc., ale przy tankowaniu do pełna można zaoszczędzić kilkanaście złotych. Nic dziwnego, że Polacy rzucili się na aplikację Vitay Orlenu, która jest z jakiegoś powodu jedyną szansą na zdobycie wakacyjnego rabatu na paliwo, ale jej twórcy nie przewidywali tak gwałtownego wzrostu użytkowników i od kilku dni są z nią problemy.

27.06.2022
15:26
Orlen-Paczka-wrzesień
REKLAMA

Orlen obniżył do końca wakacji cenę litra benzyny i oleju napędowego o 30 groszy. Zanim popędzicie na stację, by zatankować do pełna nieco taniej, zanim znowu zrobi się drożej, wstrzymajcie się przez chwilę.

REKLAMA

Skorzystanie z rabatu jest warunkowe i choć nie są to zaporowe warunki, może skończyć się tankowaniem po cenie z pylona.

  • Po pierwsze, wakacyjny rabat jest dostępny tylko dla osób, które przystąpiły do programu lojalnościowego Vitay.
  • Po drugie, na razie nie wystarczy zwykła karta Vitay, bo trzeba jeszcze mieć apkę Vitay.
  • Po trzecie, nawet wtedy rabat nie naliczy się sam, tylko trzeba aktywować odpowiedni kupon.

Na szczęście ta niedogodność zniknie w piątek 1 lipca, gdy rabat będzie naliczany nawet w przypadku osób, które mają plastikową kartę Vitay i nie chcą lub nie mogą ściągnąć aplikacji na smartfony. Na razie nie ma innej opcji niż pokazanie kasjerowi karty (fizycznej lub wirtualnej) Vitay oraz kuponu w aplikacji.

 class="wp-image-1845112"

Trzeba jeszcze pamiętać, że z promocji można skorzystać tylko trzy razy do końca sierpnia, a jednorazowo zatankujemy maksymalnie 50 litrów. Za każdy dodatkowy litr zapłacimy regularną cenę. No i Orlen postanowił wykluczyć właścicieli samochodów zasilanych LPG, którzy nie dostali nawet częściowego rabatu.

Nie płać przez Orlen Pay!

Czy to już wszystko? Oczywiście nie. Orlen zastawił pułapkę na najwierniejszych klientów, którzy płacą za paliwo przy dystrybutorze za pośrednictwem aplikacji Orlen Pay. Z niezrozumiałych powodów rabat nie jest naliczany w przypadku płatności elektronicznej, która sprawia, że nie musimy oddalać się od auta, a fakturę dostajemy mailem. Nadal nie wierzycie? Oto fragment regulaminu promocji:

 class="wp-image-1845028"

W regulaminie znajdziemy jeszcze zapis o tym, że rabat przewidziany promocją nie kumuluje się z innymi programami rabatowymi i promocjami oferowanymi na stacjach paliw. Wyjątkiem są rabaty udzielane posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Rabat na litrze w takim przypadku wynosi 40 groszy. Choć duże rodziny zwykle potrzebują dużego samochodu, tu także jest limit 50 litrów na promocyjne tankowanie.

REKLAMA

Niezależnie od pułapek regulaminowych jest jeszcze jeden problem. Jak od piątku alarmują media, nagły wybuch popularności aplikacji Vitay spowodował problemy z jej działaniem. Wielu użytkowników skarży się na problemy z logowaniem i działaniem apki. W telefonach z Androidem pojawia się komunikat: To trwa dłużej, niż powinno. Chcesz przejść do ekranu głównego? Na iPhone'ach błąd oznacza zupełny brak możliwości uruchomienia apki. Zapewne to jednak chwilowe problemy, z którymi Orlen wkrótce sobie poradzi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA