REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Praca

Po Polsce i Węgrzech czas na speców IT z Czech. No Fluff Jobs rusza na podbój kolejnego rynku

Dzięki publikacji ofert pracy dla IT z podanymi wynagrodzeniami portal No Fluff Jobs szybko zyskał popularność wśród specjalistów w Polsce i na Węgrzech. Teraz rozpoczął działalność na rynku czeskim.

28.07.2020
18:19
no fluff jobs
REKLAMA

No Fluff Jobs to pierwszy w Polsce portal z ogłoszeniami o pracę dla IT, który w każdym ogłoszeniu podaje widełki wynagrodzeń. Do tej pory jest jedynym, w którym nie ma ani jednego ogłoszenia bez podanych zarobków. W 2019 roku otworzył swój oddział w Budapeszcie. W lipcu 2020 r. firma rozpoczęła działalność w Czechach.

REKLAMA

O transparentność w branży IT walczymy od 6 lat. Wiemy, że największe benefity z publikacji wynagrodzeń przez pracodawców to budowanie wiarygodności i zaufania do firmy. Bycie transparentnym po prostu się opłaca – twierdzi Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs

Jak wskazuje, w 85 proc. przypadków opinia na temat pracodawcy ma wpływ na decyzję potencjalnego pracownika. 65 proc. osób poszukujących pracy aplikuje w pierwszej kolejności do firm, które publikują widełki płacowe w ogłoszeniach

Wiemy, że rynek czeski jest na to gotowy – zapewnia Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs.

IT żąda jawności zarobków

W branży IT oczekiwania związane z jawnością płac są najwyższe. Według raportu „Doświadczenia kandydatów w IT w 2020” oczekuje ich 87 proc. szukających pracy. Tymczasem wciąż aż 71 proc. specjalistów IT twierdzi, że nie znajduje danych na temat wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę.

W ciągu kilku lat No Fluff Jobs stał się portalem z największą liczbą transparentnych ofert dla branży IT. Miesięcznie odwiedza go 250 tys. użytkowników. W rekordowym momencie tego roku, w szczycie pandemii, na stronie jednocześnie opublikowanych było ponad 2000 ogłoszeń o pracę.

Raporty, warsztaty i szkolenia

No Fluff Jobs przygotowuje również kompleksowe raporty, m.in. na temat płac w IT, sytuacji branży w czasie pandemii, kobiet w IT czy oczekiwań specjalistów. Wszystkie dostępne są na No Fluff Jobs Insights.

Z kolei Smoothie HR czy High Level Talks to formaty, w których specjaliści poruszają tematy związane z zarządzaniem, rozwojem pracowników, efektywnością osobistą i benefitami.

REKLAMA

Najnowszy projekt No Fluff Jobs Masterclazz to kurs, skierowany do specjalistów IT, którego celem jest „poprawienie efektywności indywidualnej i zespołowej, a także wzmocnienie motywacji”.

Szkolenie obejmuje najważniejsze zagadnienia techniczne, rozwija umiejętności miękkie i uczy zrozumienia zasad rządzących biznesem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA