REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże
  3. Transport

Koniec monopolu LOT, wyrósł mu groźny konkurent. Do USA polecisz z American Airlines

Z Polski do USA tylko z LOT-em? To już nieaktualne. Nasz narodowy przewoźnik ma w końcu konkurenta. A na imię mu American Airlines.

08.08.2019
19:54
Koniec monopolu LOT na trasach do USA. Wyrósł mu tęczowy konkurent
REKLAMA

Amerykanie zapowiedzieli otwarcie w 2020 r. pięciu nowych połączeń. Jedną z nich będzie lot między Krakowem a Chicago. Do tej pory jedyny sposobem na to, by polecieć z Polski bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych było skorzystanie z usług LOT-u. Polski przewoźnik lata z Warszawy do Nowego Jorku, Miami, Los Angeles i Newark. To ostatnie miasto ma też połączenie z Rzeszowa.

REKLAMA

American Airlines uruchomi 5 połączeń tygodniowo.

Pasażerów będą przewozić samoloty boeing 787-8, które mogą zabrać do 234 osób. Pierwszy lot odbędzie się 7 maja, ostatni – 23 października.

- Jest bardzo duże zapotrzebowanie na loty do Europy Wschodniej z Chicago i to ważne, byśmy zagwarantowali naszym klientom możliwość odwiedzenia rodziny i przyjaciół lub zwiedzenia nowej części świata. Chicago zawsze było doskonałym przykładem, jak można rozszerzać sieć naszych połączeń - powiedział Vasu Raja, wiceprezydent departamentu odpowiadającego za siatkę i planowanie rozkładu lotów.

American Airlines to jedna z największych linii lotniczych na świecie. Z przychodami za 2018 r. na poziomie 44,5 mld dol., ustępuje na świecie tylko Delta Airlines. Wyprzedza za to m.in. niemiecką Lufthansę.

Przewoźnik w ostatnim czasie mocno stawia na klientów korporacyjnych. CNBC pisało, że osoby podóżujące w celach biznesowych moga liczyć na bezpłatną rezerwację miejsc z przodu samolotu, prioretytowy dostęp do bramek na lotnisku i kas biletowych.

Ciekawostką, biorąc pod uwagę obecną histerię związaną z tzw. ideologią LGBT, jest natomiast fakt, że amerykański przewoźnik mocno wspiera środowisko gejów i lesbijek. W tym roku linia zorganizowała np. lot w całości obsługiwany przez osoby LGBT. Na pokładzie znalazły się m.in. drag queen ubrane w barwy USA.

REKLAMA

American Airlines wchodzi więc w buty LOT, polski przewoźnik wzmacnia za to pozycję w Polsce.

Od października LOT rozbuduje siatkę połączeń krajowych. Polskie linie zwiększą częstotliwość połączeń z Warszawy do Rzeszowa, Poznania i Lublina. Do tego pierwszego miasta będzie można latać aż 3 razy w tygodniu. Stolica Wielkopolski wzbogaci się w tym czasie o jedno dodatkowe połączenie (z 5 do 6), a trasa Lublin-Warszawa będzie obsługiwana 4 razy w tygodniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA