1. bizblog
  2. Biznes

Z mrozami zawsze przychodzi niebezpieczeństwo. Jakie?

Lokowanie produktu

Strażacy i ich statystki nie pozostawiają wątpliwości. Zawsze, gdy przychodzą mrozy, rośnie liczba pożarów, strażackich interwencji, ale też ofiar śmiertelnych. Ludzie tracą życie w pożarach i zatruwają się tlenkiem węgla. To bezbarwny i bezwonny zabójca. Warto o tym przypominać zwłaszcza teraz, gdy do Polski idą bardzo niskie temperatury.

16.01.2021
9:39
link4-dom-ubezpiecznie
Advertisement

Do tragedii związanych z pożarami i zaczadzeniami dochodzi zwykle w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Strażacy potwierdzają, że najczęstszą przyczyną jest dogrzewanie, a konkretnie niewłaściwa eksploatacja lub wady urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. Niestety giną w nich również ludzie.

Ubezpiecz się przed skutkami pożaru

Przyczyną śmierci podczas mrozów często jest zatrucie tlenkiem węgla, co ściśle łączy się z dogrzewaniem i niesprawnością urządzeń lub brakiem wentylacji. Dlatego należy pamiętać o przeglądzie urządzeń grzewczych oraz o wietrzeniu mieszkań i domów podczas ich dogrzewania. To może uratować nam życie.

Nie wolno zapominać o ubezpieczeniu nieruchomości. Bo nawet jeśli my stosujemy się do wszelkich zasad bezpieczeństwa, to nie wiemy, co dzieje się za ścianą. Nie wiemy, czym i jak dogrzewają się sąsiedzi, a pożar w ich mieszkaniu niestety nie oszczędzi naszego. Dlatego warto kupić polisę, która będzie chronić przed skutkami pożaru.

LINK4 Dom działa przez 12 miesięcy

Najlepszą opcją będzie ubezpieczenie kompleksowe. Działająca przez 12 miesięcy polisa LINK4 Dom daje możliwość ubezpieczenia domu lub mieszkania od wszystkich ryzyk. Nie tylko pożaru, ale też zalania, wybuchu, powodzi. Warto też zainteresować się OC w życiu prywatnym. To produkt, który – w zakresie wskazanym w ogólnych warunkach ubezpieczenia – przeniesie z ubezpieczonego na ubezpieczyciela odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobie trzeciej, np. sąsiadowi, gdy go zalejemy i cudze mieszkanie będzie wymagać remontu, albo gdy dziecko zarysuje rowerkiem czyjeś auto.

Szczegóły produktu LINK4 Dom, ogólne warunki ubezpieczenia, regulamin, wyłączenia i limity dostępne są na stronie www.link4.pl. Informacji udzielą też konsultanci dyżurujący pod numerem 22444 44 44. Wszystkie polisy LINK4 można kupić przez Internet, przez telefon lub u agentów.

• Materiał powstał przy współpracy z LINK4

Lokowanie produktu
Najnowsze