1. bizblog
  2. Biznes

Śmiertelne niebezpieczeństwo w twoim domu!

Lokowanie produktu

Im niższa temperatura na zewnątrz, tym mocniej dogrzewamy swoje domy i mieszkania. W ruch idą kominki, piecyki i kozy. Długi jesienny wieczór przyjemnie spędza się w ciepłym salonie, ale urządzenia dogrzewające mogą być śmiertelnie niebezpieczne. Osoby temat to czad. Bezwonny, niewidoczny cichy zabójca. W 2019 roku zabił w Polsce aż 37 osób.

30.11.2020
8:36
LINK4-ubezpiecznie-domu
Advertisement

Z danych GUS wynika, że w ubiegłym roku strażacy wyjeżdżali do pożarów aż ponad 153 tysiące zarazy, to o 2,7 proc. więcej niż w 2018 roku. Blisko 28 tysięcy przypadków pożarów dotyczyło budynków mieszkalnych. Statystki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej podają też, że w 2019 roku strażacy częściej interweniowali w domach jednorodzinnych (16096 razy), niż wielorodzinnych (11 706 razy). Domy i mieszkania najczęściej płonęły w województwach: mazowieckim (3569 razy), śląskim (3541) i dolnośląskim (2913). Aż 6301 razy zawiniła nieostrożność osób dorosłych.

Ubezpieczenie na okres grzewczy

Do wielu pożarów dochodzi w sezonie jesienno-zimowym, gdy zaczynamy dogrzewać nasze domy i mieszkania. Wchodzimy właśnie w taki okres. Prognozy pogody pokazują, że temperatura coraz częściej zacznie spadać poniżej zera. Wielu z nas zacznie używać kominków, kóz, piecyków. Należy obchodzić się z nimi tak, jak napisane jest w instrukcji obsługi. Muszą być w pełni sprawne, nie wolno też stawiać ich przy przedmiotach łatwopalnych.

Bo wystarczy chwila, by pojawił się ogień. Jednak nawet drobiazgowe przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa nie sprawi, że wyemitujemy ryzyko pożaru całkowicie. Nie mamy też wpływu na zachowania sąsiadów, którzy również mogą zaprószyć ogień. Właśnie dlatego należy się ubezpieczać.

LINK4 nie tylko od pożaru, ale też od powodzi czy huraganu

Polisa LINK4 Dom w wariancie all risk (od wszelkich ryzyk) zabezpieczy dom lub mieszkanie nie tylko przed konwencjami pożarów, ale też m.in. zalań przez osoby trzecie, powodzi, deszczów nawalnych, eksplozji, osunięć ziemi, huraganów, naporu śnieg. Od ochronę wzięte zostanie zarówno mienie nieruchome, jak ściany, pakiety, glazura, dach, ale też ruchome. W tym dobytek,m. in. meble, dywany, sprzęt RTV i AGD. Ubezpieczenie od wszelkich ryzyku to też w LINK4 OC w życiu prywatnym.

Sprawi, że ubezpieczony nie będzie musiał ponosić kosztów szkody, którą nieumyślnie wyrządzi on sam lub któryś zjego domowników. Ubezpieczenie będzie działać przez pełnych 12 miesięcy. Więcej szczegółów o polisie LINK4 Dom na stronie www.link4.pl. Można tam też zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, limitami oraz wyłączeniami. Przez stronę internetową można także kupić polisę. Do dyspozycji jest też numer telefonu 22444 44 44 oraz współpracujący z LINK4 agenci.

  • Materiał powstał przy współpracy z LINK4
Lokowanie produktu
Najnowsze