REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Gdy kwadrans to wieczność. Niemcy chcą dostarczać nam zakupy w 10 minut od zamówienia

Chwalą się, że nie tylko dostarczają zakupy w maksymalnie 10 minut, ale robią to całkowicie eko, pakując je wyłącznie w papierowe torby, a poruszają się tylko rowerami elektrycznymi. Niemiecka firma Grovy przymierza się do wejścia na gwałtownie rozwijający się polski rynek q-commerce z czasem dostawy, który na razie oferuje tylko Lisek.

19.10.2021
9:53
Zakupy przez internet. Na Polski rynek wchodzi nowy, szybki gracz
REKLAMA

Nasi dostawcy będą pod Twoimi drzwiami, w parku, pod biurem czy gdziekolwiek jesteś w mniej niż 10 minut od złożenia zamówienia – obiecuje Grovy na swojej stronie internetowej. Firma działa na razie w Niemczech i Rumunii, ale – jak dowiedział się serwis Wiadomości Handlowe – planuje wejść także na rynek Europu Środkowo-Wschodniej, w tym do Polski.

REKLAMA

W przeciwieństwie do takich firm jak Glovo czy Volt, które współpracują z dużymi sieciami handlowymi, zajmując się samym dostarczaniem zakupów, Grovy to kompletny biznes q-commerce. Firma bazuje na sieci własnych dark store'ów, czyli magazynów, w których zaopatrują się kurierzy.

W takim pełnym modelu q-commerce działa w Polsce Jokr i Lisek. Ta ostatnia firma na razie jako jedyna obiecuje na naszym rynku dostawy w 10 minut od zamówienia, ale zaraz to może być za długo, by wyróżnić się na tle konkurencji. Czy następne będą dostawy w 5 minut?

Jakie produkty w ofercie na Grovy? Firma chwali się asortymentem 2 tys. artykułów – od świeżych owoców z regionu i modnych napojów po szczoteczki do zębów i kable do ładowania USB. Firma podkreśla, że apka jest bardzo łatwa w użyciu i ma bardzo przejrzysty układ.

Oczywiście nie może zabraknąć Plastikowa torba, samochód, skuter? Przepraszam! Dostarczamy Twoje zamówienie wyłącznie w papierowych torbach i na ekologicznych e-rowerach... bo nam na tym zależy! Środowisko też Ci dziękuje! – czytamy na stronie Grovy.

W miniony piątek z ekspresową dostawą zakupów realizowaną wspólnie z Glovo ruszyła Biedronka. Na razie w sześciu największych miastach Polski, ale to dopiero początek. W stolicy ekspresowa dostawa będzie dostępna w piątki i soboty aż do 2 w nocy.

REKLAMA

Jak pisaliśmy na początku października, Żabka Polska zapowiedziała wejście na rynek q-commerce i powołała w tym celu spółkę Lite e-Commerce, która uruchomi w Warszawie sklepy-magazyny służące tylko do obsługi zamówień internetowych. Nie wiadomo, jaki będzie czas dostawy zakupów, ale firma obiecuje, że będzie „krótki”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA