REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy /
  4. Zdrowie

Godziny ciszy we wszystkich polskich sklepach Auchan do końca sierpnia

Rozplanowana tylko na niektóre placówki inicjatywa sieci handlowej będzie kontynuowana i rozszerzona. Do końca sierpnia “Godziny ciszy” zawitają do wszystkich sklepów Auchan w Polsce.

06.08.2019
13:04
Godziny ciszy sieć Auchan
REKLAMA

Milknie muzyka, wewnętrzne światła przyciemniają się, brak jakichkolwiek komunikatów, a telewizory w sklepowych witrynach przybierają tylko czarne barwy. Tak rozpoczynają się “Godziny ciszy” w sklepach Auchan w Częstochowie, Wrocławiu, Radomiu, czy Gdańsku. To ukłon sieci w kierunku osób cierpiących na autyzm. Dla nich zrobienie zakupów w coraz gwarniejszych, coraz bardziej wpływających na nasze wszystkie zmysły przestrzeniach sklepowych - to delikatnie ujmując koszmar.

REKLAMA

“Godziny ciszy” to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu. W tym czasie na terenie hipermarketu zostają przyciemnione światła, nie są nadawane komunikaty, nie ma muzyki, a wszystkie telewizory są wyłączone. Dodatkowo specjalna, uprzywilejowana kasa jest oddana do dyspozycji osób kupujących. Podobne działania podejmuje w tym czasie galeria handlowa przy hipermarkecie Auchan – tłumaczy Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji Auchan.

“Godziny ciszy” na stałe i we wszystkich sklepach.

Inicjatywa skierowana do osób cierpiących na autyzm okazała się strzałem w dziesiątkę. Klienci na tyle dobrze ją oceniają i odbierają, że sieć Auchan zdecydowała o jej kontynuowaniu. I to w szerszej niż do tej pory formie. Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl ciche godziny mają do końca sierpnia pojawić się we wszystkich sklepach Auchan w Polsce. Ale na różnych zasadach. O tym na jakich - decydują dyrektorzy poszczególnych sklepów.

„Godziny ciszy” są różne, czas ich trwania sklep komunikuje lokalnie, zazwyczaj w mediach społecznościowych oraz bezpośrednio w sklepie na plakacie - informuje Dorota Patejko.

REKLAMA

Autyzm też na celowniku Lidla.

Auchan to nie jedyna sieć handlowa, która robi ukłon w kierunku osób cierpiących na autyzm. Na podobny krok zdecydował się irlandzki oddział Lidla. Wyciszona muzyka, a także wyłączone dźwięki kas i skanerów mają pomóc w robieniu zakupów tym z autyzmem i też tym z innymi zaburzeniami, które nie pozwalają normalnie funkcjonować w takich warunkach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA