REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Elon Musk odpalił rakiety. Tesla po raz pierwszy w historii osiągnęła miliard dolarów zysku

Tesla zamknęła drugi kwartał 2021 roku w świetnym stylu. Firmie udało się przebić oczekiwania analityków i pobić rekord dostarczonych samochodów, ale nie tylko.

27.07.2021
13:56
Elon Musk odpala rakiety. Tesla po raz pierwszy z miliardem dolarów zysku
REKLAMA

W okresie od kwietnia do czerwca Tesla zbudowała 206,4 tys. aut. Do klientów trafiło zaś nieco ponad 201 tys. samochodów marki. To jej nowy rekord (151 proc. wzrostu rok do roku) i to pomimo niedostatku chipów komputerowych, z czym zmaga się cały świat.

REKLAMA

Tesla zarobiła 10 razy więcej niż rok wcześniej. Zysk netto firmy wyniósł 1,1 mld dol., a w górę o 98 proc. poszły i przychody. To dobry moment dla Tesli - sam Elon Musk podczas konferencji dla inwestorów stwierdził:

Stosunek opinii publicznej do „elektryków” jest momencie przesilenia. Uważam, że prawie każdy zgodzi się, że to one są przyszłością.

Coraz więcej paneli fv i stacji ładowania

Firma inwestuje również w energię ze słońca. W drugim kwartale 2020 roku udało jej się zamontować 25 MW paneli, teraz było to aż 85 MW. O tysiąc wzrosła również liczba stacji ładowania – superchargerów.

Musk stwierdził, że w przyszłości mogą one stworzyć platformę dla innych marek samochodów. Posiadacze toyot czy volkswagenów również doładują tam swoje elektryki, ale ich „doświadczenie” może nie być tak dobre, jak w przypadku posiadaczy tesli.

Duże zmiany czekają również elektronikę, w którą wyposażone są samochody. Na pokład nie trafią już radary, których komputer używał wcześniej do orientacji w przestrzeni. Tesle będą teraz polegać jedynie na kamerach:

 class="wp-image-1494940"
Zrzut ekranu z raportu kwartalnego Tesli.

Giełda pozytywnie zareagowała na wyniki Tesli

REKLAMA

Akcje podrożały o nieco ponad 2 proc., - do poziomu 672 dol. To jednak o 200 dol. mniej, niż wynosi rekord firmy.

 class="wp-image-1494904"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA