REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Możesz sobie kupić dom Elona Muska. Ekscentryczny miliarder ogłosił wielką wyprzedaż

Gdy Elon Musk sypnął serią tweetów, w których twierdził, że Tesla jest zbyt wysoko wyceniana przez inwestorów, a on sam ma zamiar pozbyć się swojego majątku, większość komentujących pukała się w czoło. Okazało się, że ekscentryczny miliarder nie żartował.

04.05.2020
17:27
Musk-koronawirus-obostrzenia
REKLAMA

Sielski majówkowy wypoczynek został przerwany przez kilka niepokojących tweetów Elona Muska. Inwestorzy byli wstrząśnięci. Ci, którzy wcześniej w Teslę włożyli nieco pieniędzy zastanawiali się, czy szef Tesli nie oszalał i załamywali ręce nad pikującą wartością akcji. Reszta rozsiadła się wygodnie przed ekranem, zaczęła prażyć popcorn i obserwowała rozwój sytuacji.

REKLAMA

A było na co patrzeć. Gwałtowny spadek udziałów był efektem wiadomości, w której Musk stwierdził, że Tesla jest, jego zdaniem, zbyt wysoko wyceniona. Miliarder nie wystrzelił jednak z tą deklaracją jak filip z konopi. Wcześniej przedsiębiorca krytykował zakazy, jakie rząd USA nałożył na prywatny biznes. Zamknięcie fabryk uderzyło również z Teslę, która została zmuszona do zamknięcia fabryki we Fremont.

Internauci oskarżyli Muska, że nie chodzi mu o żadną wolność, a jego apele są zwykłą obroną interesów. Miliarder odpisał między innymi, że ma w nosie pieniądze, a chwilę później dodał: Teraz oddajcie wolność.

Musk jak mnich

Na tym barwna majówka w wykonaniu Elona się nie zakończyła. Tego samego dnia Musk zadeklarował, że pozbywa się praktycznie wszystkich dóbr materialnych.

Nie będę miał domu

– dodał.

Większość osób wzięła to zapewne za żart. Ale Musk był śmiertelnie poważny. Korespondent CNBC zauważył, że dwa domy, które należą do szefa Tesli, zostały wystawione na sprzedaż za pośrednictwem Zillow – amerykańskiej platformy do obrotu nieruchomościami.

Ceny? Za stary dom Gene Wildera położony w dzielnicy Bel-Air w Los Angeles właściciel chce 9,5 mln dol.

Odświeżony, ale starannie zachowany unikalny, ekscentryczny i uroczy dom w stylu rancza Gene Wilder / Willy Wonka

– czytamy w opisie.

Do posiadłości przynależy dom z pięcioma sypialniami i pięcioma łazienkami, owalnym basenem i prywatnym domkiem dla gości, o powierzchni 2800 mkw. Musk kupił go od aktora komediowego Gene Wildera w 2013 r. za 6,75 mln dol.

100 mln w nieruchomościach

Kolejna nieruchomość, również zlokalizowana w Bel-Air, jest wyceniona na 30 mln dol. Została zbudowana w 1990 r. Co znajdziemy w środku? Między innymi 2-piętrowową bibliotekę, teatr, kort tenisowy, basen, piwnicę z winami, sad owocowy i garaż samochodowy na pięć pojazdów. Musk kupił tę posiadłość w 2012 r. za 17 mln dol.

Musk ma podobno kilka innych domów o łącznej wartości ponad 100 milionów dolarów. Ogłoszenia, które pojawiły się w sieci sugerują jednak, że miliarder rzeczywiście rozpoczął wielką wyprzedaż. Cóż, teraz przynajmniej wiemy, dlaczego skarżył się na Twitterze, że jego dziewczyna jest na niego zła.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA