REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Najlepszy czas na lasty. Turcja wakacyjnym hitem w Polsce

Biura podróży przez cały rok oferują wakacje last minute, jednak są miesiące, gdzie te opcje są na prawdę w dobrych cenach. A kiedy najlepiej zakupić wakacyjny wyjazd, aby nie nadwyrężył zanadto domowego budżetu? Według ekspertów wakacje.pl – czerwiec to idealny moment na wyjazd i zakup najatrakcyjniejszych cenowo tzw. lastów.

12.06.2024
20:22
Najlepszy czas na lasty. Turcja wakacyjnym hitem w Polsce
REKLAMA

Portal Wakacje.pl podaje, że wyjazdy od końca czerwca do końca sierpnia, w okresie ferii zimowych, świąt kalendarzowych, majówki oraz czerwcówki, to najpopularniejsze, a zarazem najdroższe terminy wycieczek. Sposób na uniknięcie wysokich cen jest jednak całkiem prosty - wojaże w pozostałej części roku. Podróżując przed i po ścisłym sezonie, można sporo zaoszczędzić. 

REKLAMA

Najlepszy czas na zakup oferty oraz najpopularniejsze kierunki

Z informacji biura podróży Wakacje.pl wynika, że największe szanse na zakup atrakcyjnej oferty last minute pojawiają się w czerwcu. To czas, kiedy wiele osób wyczekuje z niecierpliwością letnich wojaży, które zarezerwowały już kilka miesięcy wcześniej. Jednak są wśród nas i tacy, którzy nie lubią planować, a decyzję o podróży podejmują spontanicznie.  

To właśnie teraz nadszedł najlepszy czas, bo przed rozpoczęciem wakacji jest trochę jak cisza przed burzą, za chwilę kurorty zapełnią się rodzinami z dziećmi, a sklepikarze i restauratorzy podniosą ceny. Pierwsze trzy tygodnie czerwca to okres na wypoczynek w spokojniejszej atmosferze i za dużo mniejsze pieniądze. 

Nasi klienci najliczniej podróżują do Turcji i Egiptu. Ogromną popularnością cieszą się również kraje takie jak Grecja, Tunezja i Hiszpania. Obserwujemy ponadto duży wzrost sprzedaży w porównaniu z 2023 r. dla kierunków takich jak Hiszpania i Egipt – mówi Paulina Fras, product manager w Wakacje.pl.

Paulina Fras tłumaczy też, że dla osób ceniących kameralność, brak tłumów oraz dla tych, którzy chcą poznać nowy, atrakcyjny kraj, odpowiednie będą Cypr i Maroko, bo to właśnie Maroko staje się coraz popularniejszym kierunkiem na wyjazd last minute i trend wzrostowy jest tu bardzo dobrze widoczny.

Z racji tego, że wyżej wspomniane najpopularniejsze kierunki, to kraje kojarzone z all inclusive, rezerwacje w tej formule stanowią aż 91 proc. całościowej sprzedaży. 

TOP 5 regionów stanowią Riwiera Turecka, Hurghada, Kreta, Marsa El Alam oraz Wybrzeże Egejskie – wskazuje Paulina Fras. 

Z oferty last minute korzystają głównie pary, ale również rodziny z dziećmi: 2+1 lub 2+2. Ich rezerwacje stanowią 30 proc. udziału w całościowej sprzedaży. Oferty wakacji na ostatnią chwilę dotyczą praktycznie wszystkich popularnych kierunków. 

Więcej wiadomości na temat podróży można przeczytac poniżej:

Czym jest last minute oraz przykładowe oferty w tej opcji

Podróżujący często zadają sobie pytanie, czym last minute różni się od standardowej oferty. Czy, decydując się na taki wyjazd, nie stracimy na jakości?

Paulina Fras, product manager w Wakacje.pl odpowiada, że nie, bo „lasty” to pełnowartościowe oferty i niczego im nie brakuje. Pojawiają się w momencie, kiedy na kilka-kilkanaście dni przed wylotem dostępne są jeszcze miejsca w samolotach lub w hotelach. 

Odkrywając nieco branżową kuchnię - o atrakcyjne last minute najłatwiej w momencie, kiedy na wojaże nie wyruszą jeszcze turyści z dużych rynków zagranicznych, takich jak Niemcy czy Wielka Brytania, czyli właśnie teraz – dodaje Paulina Fras, product manager w Wakacje.pl 

I dodaje, że jeśli jakaś oferta wpadnie podróżującemu w oko, to radzą nie zastanawiać się długo, bo chwila zwłoki może spowodować, że miejsca się wyprzedadzą. Kiedy już decyzja zapadnie, a rezerwacja zostanie założona, trzeba będzie ją od razu w całości opłacić. Obowiązujące w Polsce prawo wymaga, by płatność za wycieczkę dokonać 30 dni przed jej rozpoczęciem.  

Przykładowe oferty last minute z wylotem jeszcze w czerwcu:

  • Turcja: Riwiera Turecka, 4-gwiazdkowy hotel Side Square, idealny na podróż we dwoje. Wylot z Poznania, all inclusive już od 1993 zł za osobę 
  • Egipt: Marsa El Alam, 5-gwiazdkowy hotel Albatros Sea World Resort, idealny na rodzinne wakacje. Wylot z Katowic, all inclusive, już od 3320 zł za osobę.  
  • Tunezja: Hammamet, 5-gwiazdkowy hotel Mehari Hammamet Thalasso (ex Golden Yasmin Mehari), idealny na odpoczynek w gronie znajomych. Wylot z Gdańska, wyżywienie HB, już od 1442 zł za osobę. 
REKLAMA

Co roku podróżujący poszukują atrakcyjnych cenowo ofert last minute.  Zwolennicy takich spontanicznych wyjazdów zawsze znajdą ciekawą ofertę. Taka forma wyjazdu wymaga jednak elastyczności co do terminów. Na popularne „lasty” najlepiej decydować się w czerwcu, jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, a tym samym przed rozpoczęciem wakacji.

Warto pamiętać o sprawdzeniu opinii o danym hotelu, które są cennym źródłem wiedzy. Można w nich znaleźć wiele przydatnych wskazówek od innych podróżujących, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć w pełni świadomą decyzję – podsumowuje Paulina Fras. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA