REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Plan podróży w 5 minut. Polski startup rusza na łowy

Aby każdy wyjazd można było w ciągu kilku minut skomponować, skonfigurować i zakupić online na smartfonie - taki cel przyświeca Getaway, polskiej firmie założonej przez byłego zawodowego gracza pokera. Aby dokończyć produkt potrzeba jeszcze 6 mln zł.

02.06.2024
18:24
Plan podróży w 5 minut. Polski startup rusza na łowy
REKLAMA

Każdego roku Europejczycy wyjeżdżają 600 milionów razy. Polski startup, Getaway, chce im pomóc w planowaniu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Getaway planuje podróże na zawołanie i przy założonym budżecie. Integruje się z bazą hoteli, wypożyczalni i porównywarek, aby zbudować plan wypoczynku w dowolnym miejscu na świecie.

REKLAMA

Wystarczy, że klient wypełni wniosek z preferencjami dotyczącymi podróży (jak na obrazku poniżej), aby później dostać na maila propozycję wyjazdu. Wybrać można choćby liczbę osób, daty i miejsce wylotu i przylotu, klasę lotu, wypożyczenie samochodu, standard hotelu czy liczbę pokoi.

Gateway zaplanuje wyjazd, zarezerwuje loty i noclegi

Może to być biznesowy wypad do Londynu rano i powrót tego samego dnia wieczorem dla jednej osoby, city break w Barcelonie dla pary, standardowy tygodniowy urlop dla rodziny czy trzytygodniowy trip do Azji z przemieszczaniem się między Singapurem, Hongkongiem i rajskimi plażami na Filipinach.

 class="wp-image-2042017"

W Getaway skomponować można całkowicie dowolną podróż, a my ją przygotujemy z wykorzystaniem najlepszych dostępnych opcji, umożliwimy jej zakup jednym kliknięciem, zajmiemy się organizacją i przygotujemy interaktywny przewodnik na wyjazd, dostępny na smartfonie - mówi Grzegorz Mikielewicz, CEO Getaway (na zdjęciu głównym).

Getaway wykorzystuje dostępne API dostawców usług turystycznych, aby automatyzować przygotowanie podróży. Firma chce, aby planowanie podróży odbywało się w pełni automatycznie - bez udziału ludzi, których stopniowo stara się eliminować z procesu weryfikacji czy zatwierdzania.

Jak platforma zarabia skoro przygotowanie planu jest bezpłatne?

Dopiero przy zakupie wyjazdu doliczana jest nasza prowizja: 4,8 proc. całkowitej kwoty podróży (lub 4.1 proc., jeżeli do skomponowania wyjazdu klient skorzystał z jednej z kilkuset naszych inspiracji) - wyjaśnia przedsiębiorca.

Aby usługa tworzenia planów podróży działała w pełni automatycznie firma potrzebuje środków na dokończenie budowy rozwiązania. Getaway ma już za sobą dwie rundy, które w sumie przyniosły firmie 2,3 mln zł. Teraz spółka celuje w kolejne dwie rundy po 3 mln zł. Mają one być zrealizowane przy wycenie sięgającej 12,8 mln zł (obecna wartość spółki).

Czytaj więcej o polskich firmach:

Obok automatyzacji dwoma dużymi elementami rozwiązania mają się stać integracja z modelami językowymi i możliwość skomponowania zrównoważonych wyjazdów ze zmniejszoną emisja dwutlenku węgla.

Dlaczego Mikielewicz wierzy w to rozwiązanie?

REKLAMA

Według rynkowych danych 60 proc. millenialsów jest gotowa zapłacić za pomoc ekspertów przed podróżą, co średnio oszczędza im 431 EUR i 4 godziny planowania wypadu.

Obecnie firma skupia się na rozwoju w Polsce, później chce wyjść za granicę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA