REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Gdziekolwiek. Tak zaczyna się podróż Polaków

Dokąd podróżowali najczęściej Polacy w mijającym roku? Z podsumowania Kiwi.com wynika, że turyści z Polski odwiedzili 1167 miast w 176 krajach. Okazało się również, że tysiące Polaków jako kierunek, od którego rozpoczynali planowanie podróży, wybrało: gdziekolwiek.

27.12.2023
22:36
Gdziekolwiek. Tak zaczyna się podróż Polaków
REKLAMA

W 2023 r. Polacy dokonali za pomocą platformy Kiwi.com ponad 107 mln wyszukiwań i zarezerwowali podróże do 1167 miast w 176 krajach. Dokąd najczęściej podróżowali? Bardzo chętnie korzystali z funkcji wyszukiwania “Gdziekolwiek”, która wyszukuje najtańsze bilety lotnicze na dowolnym kierunku. Natomiast jeśli chodzi o konkrety, to na liście 10 najczęściej odwiedzanych miast znalazły się kolejno: Londyn, Mediolan, Rzym, Oslo, Barcelona, Paryż, Eindhoven, Alicante, Malta i Sztokholm.

REKLAMA

Tam Polacy latają najczęściej

Z danych Kiwi.com wynika, że najpopularniejszą trasą była z Warszawy do Barcelony. Natomiast z Warszawy najczęściej Polacy podróżowali również do Londynu, Rzymu, Paryża, Wiednia, Mediolanu i Alicante. Z kolei z lotniska w Krakowie - do Dortmundu, Londynu oraz Mediolanu.

Jeden z polskich użytkowników z Kiwi.com zarezerwował łącznie 112 lotów, z czego 110 odbył do Sztokholmu - wynika z danych platformy.

A jakie kraje najczęściej wybieramy? W pierwszej dziesiątce znalazły się jedynie europejskie kraje: Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Norwegia, Niemcy, Grecja, Francja, Portugalia, Szwecja i Holandia.

Więcej o podróżach przeczytasz na Bizblog.pl:

Królują krótkie wyjazdy, najczęściej w długie weekendy

Na miejscu większość spędzała około trzech dni - 68 proc. użytkowników. 15 proc. decydowało się na pobyt do tygodnia, a ok. 12 proc. na wyjazd przeznaczało od 7-10 dni.

Z danych wynika również, że największą liczbę rezerwacji polscy użytkownicy dokonali na początku roku 10 stycznia, a następnie 20 września oraz 16 stycznia. Najczęściej Polacy kupują bilety we wtorki po godz. 20.00.

REKLAMA

Największa liczba polskich użytkowników Kiwi.com w podróż udała się 29 oraz 28 kwietnia - czyli na długi, majowy weekend, a trzecim dniem, który odnotował największą liczbę podróży, był 8 czerwca (uroczystość Bożego Ciała - przyp. red.) - podaje platforma.

Duży wpływ na wybór destynacji miała również cena biletów lotniczych w 2023 r. Polacy szukali tanich ofert i w tym celu często wybierali opcję “Gdziekolwiek”. Średnia cena biletu na krótkich trasach wyniosła w mijającym roku 89 euro, na średnich trasach 145 euro, a na najdłuższych, międzykontynentalnych 499 euro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA