REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Zygmunt Solorz-Żak ma powody do radości. Cyfrowy Polsat pochwalił się wynikami

Przychody Cyfrowego Polsatu, który kontroluje Zygmunt Solorz-Żak (na zdj.), wzrosły do blisko 3 mld zł, wynik EBITDA do ok. 1,1 mld zł, a zysk netto do 390 mln zł – podał w środę Cyfrowy Polsat. Dane są lepsze od prognoz analityków.

12.05.2021
18:46
wyniki finansowe
REKLAMA

W pierwszym kwartale 2021 r. EBITDA Cyfrowego Polsatu wzrosła rok do roku o 5,5 proc. do 1.082,7 mln zł i była o 1,4 proc. wyższa od średniej oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes.

REKLAMA
 class="wp-image-1431739"
Źródło: Cyfrowy Polsat

Przychody Cyfrowego Polsatu wzrosły o 4,9 proc. do 2.987,4 mln zł i były o 0,7 proc. wyższe od oczekiwań analityków. Zysk netto sięgnął 389,6 mln zł i był o 22,4 proc. wyższy od konsensusu, który wyniósł 318,4 mln zł.

12 mln Polaków w zasięgu 5G Plusa

Spółka w komunikacie przesłanym do Bizblog.pl pochwaliła się, że istotnie przyspieszyła rozbudowę sieci 5G, obejmując zasięgiem 12 mln mieszkańców.

To istotnie wzmacnia naszą pozycję lidera technologii 5G i jest jednocześnie odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na nowoczesne i szybkie usługi transmisji danych

– mówi Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Wśród najważniejszych wydarzeń pierwszego kwartału wymieniła zawarcie partnerstwa z Cellnex Telecom, przedłużenie przez Telewizję Polsat praw do Ligi Mistrzów UEFA na kolejne trzy sezony, podpisanie umowy z Grupą ZE PAK na zakup zielonej energii z nowo budowanej największej w Polsce farmy fotowoltaicznej w Brudzewie oraz podpisanie warunkowej umowy nabycia 10 proc. udziałów w spółce eobuwie.pl kontrolowanej przez CCC.

Więcej usług, wyższe ARPU

Grupa Polsat podała, że świadczy 18,1 mln usług płatnej telewizji, dostępu do internetu i telefonii w modelu kontraktowym i przedpłaconym, a blisko 2,1 mln klientów skorzystało z możliwości połączenia usług w programie smartDOM.

W pierwszym kwartale grupie przybyło 561 tys. nowych usług, a ARPU wzrosło o ponad 5 zł do 90,5 zł.

Dzięki udanej realizacji strategii multiplay i wprowadzaniu coraz to nowszych usług wzrósł średni miesięczny przychód od klienta, a wskaźnik odejść klientów, będący miarą ich zadowolenia z usług, utrzymuje się na bardzo niskim poziomie 6,7 proc.

– podała spółka w komunikacie.
REKLAMA

Segment usług dla klientów indywidualnych i biznesowych wypracował w pierwszym kwartale 2,551 mld zł przychodów o 4 proc. więcej niż przed rokiem oraz 937 mln zł EBITDA, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej.

W segmencie nadawania i produkcji telewizyjnej Cyfrowy Polsat wypracował przychody w wysokości 507 mln zł, o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2020 roku. Zysk EBITDA spadła o 1 proc., do 146 mln zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA