REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Celsius Network bankrutem. Chętni na zakup giganta uciekli, gdy zobaczyli jego finanse

Kryptodepresja nie oszczędza największych graczy. Celsius Networks próbował szukać kupca na biznes, ale potencjalni nabywcy rezygnowali, gdy tylko zaczynali przeglądać finanse firmy. Celsius ma bowiem 4,3 mld dol. w aktywach i 5,5 mld dol. zobowiązań.

15.07.2022
14:25
Celsius Network bankrutem. Chętni na zakup giganta uciekli, gdy zobaczyli jego finanse
REKLAMA

Kiedy przed miesiącem Celsius zamroził możliwość wypłacania aktywów, analitycy przewidywali kolejne trudności związane z działalnością jednego z największych pożyczkodawców świata krypto. Decyzja o złożeniu wniosku o bankructwo ma pomóc w wyprostowaniu sytuacji platformy i zabezpieczeniu środków klientów.

REKLAMA

Celsius Network dryfuje na niezbadanych wodach

Ryan Preston Dahl z firmy restrukturyzacyjnej Ropes & Gray LLP, cytowany przez CoinDesk, powiedział, że nie było wcześniej brokera krypto, który „celowałby w restrukturyzację zamiast sprzedaży aktywów (likwidację)”.

Przyspieszenie wypłat sprawiłoby, że klienci działający szybciej w pełni odzyskaliby swoje pieniądze, podczas gdy inni musieliby czekać, aż sprzedamy długoterminowe inwestycje – czytamy w oświadczeniu zarządu.

Celsius posiada ponad 100 tys. wierzycieli i obecnie dysponuje środkami pieniężnymi w kwocie 167 mln, które pomogą w sfinansowaniu restrukturyzacji.

Celsius Network pada ofiarą kryptobessy

Celsius Network działał w systemie zdecentralizowanych finansów. Zbierał pieniądze od klientów w formie lokat, aby później pożyczać je innymi użytkownikom. Platforma zarabiała na różnicy w procencie, dopóki na rynek wpływały nowe środki. Niestety spowolnienie na rynku kryptowalut sprawiło, że zniknęły z niego miliardy dolarów.

REKLAMA
new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "BITSTAMP:BTCUSD", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "light", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "range": "3M", "allow_symbol_change": true, "container_id": "tradingview_9767e" } );

Bitcoin od kilku tygodni znajduje się na poziomie 20 tys. dol., podczas gdy jeszcze w listopadzie dobijał do 70 tys. dol. Kapitalizacja całego rynku sięga 391 mld dol., trzykrotnie mniej niż jesienią.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA