REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Wiedźmini znów na fali. Kurs CD Projektu wystrzelił, gracze mają co świętować

W ostatnich dniach pozytywne wieści dotyczące CD Projektu spływały jedna po drugiej. „Cyberpunk” zyskał drugie życie po powrocie na PS Store, a spółka przygotowała dla graczy trochę przyjemnych niespodzianek. Trudno się dziwić, że nowy tydzień „wiedźmini” otworzyli na dużym plusie.

12.07.2021
11:00
Kurs akcji CD Projektu. Wiedźmini znów na fali
REKLAMA

Tuż po rozpoczęciu poniedziałkowego notowania CD Projekt rósł momentami nawet ponad 5 proc. Sytuacja ustabilizowała się przed 10.00, gdy wzrost kursu polskiej spółki zawisł na poziomie 4,4-4,5 proc.

REKLAMA
 class="wp-image-1480603"

Skąd ten optymizm u inwestorów? Tym razem może mieć on co najmniej kilka przyczyn. Prawdopodobnie najważniejszym newsem minionego weekendu jest nagły wzrost popularności „Cyberpunka 2077”. Nowa produkcja redów złapała drugi oddech po tym, jak Sony zdecydowało się przywrócić ją do sprzedaży na swojej platformie cyfrowej.

Wcześniej inwestorzy byli sceptyczni, bo choć gra została przywrócona na PS Store, to z zastrzeżeniem, że wciąż posiada błędy, które przeszkadzają w rozgrywce.

Cyberpunk" wraca do gry

Graczom to jednak chyba nie przeszkadzało. „Cyberpunk" wrócił do cyfrowej dystrybucji 21 czerwca, a i tak zdążył wdrapać się na czoło listy bestsellerów PS Store, wyprzedzając „Fifę 21" w Europie i „Grand Theft Auto 5" na rynku amerykańskim i kanadyjskim.

Ale to nie wszystko. „Wiedźmini” poinformowali też o przejęciu kanadyjskiego studia Digital Scapes. Wcześniej, w marcu, spółka chwaliła się podpisaniem listu intencyjnego w tej sprawie.

Cieszymy się z pomyślnej finalizacji tej transakcji. Doświadczony zespół Digital Scapes daje nam solidne fundamenty pod budowę znacznie większego zespołu CD Projekt Red Vancouver

– mówił prezes Adam Kiciński

Wiedźmini" nagradzają graczy za cierpliwość

CD Projekt przygotował też nieco nowości dla samych graczy. Użytkownicy serwis gog.com mogą odebrać za darmo zestaw upominkowy, w skład którego wchodzą m.in. dwa ebooki (Wiedźmin: Kompendium o świecie gier i komiks Wiedźmin. Dzieci lisicy) i kilka kart do Gwinta.

REKLAMA

Lider polskiego gamedevu dorzucił do tego darmowe DLC, które ma pojawić się wraz z odświeżoną wersją „Wiedźmina 3”. Hitowa produkcja redów pojawi się na konsole nowej generacji. Być może jeszcze w tym roku.

I teraz podsumujmy. Trzecia część przygód Geralta sprzedała się w liczbie ponad 30 mln sztuk, a CD Projekt robi skok na kieszenie nabywców PlayStation 5 i Xbox Series X/S. „Cyberpunk”, wbrew obawom, ma szansę wygenerować jeszcze całkiem pokaźne zyski. Trudno się dziwić, że spółka dostała potężny impuls wzrostowy. Czyżby pesymistyczne zapowiedzi analityków można było wyrzucić do kosza?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA