REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt wciąż na cenzurowanym. Analitycy masowo tną prognozy

Polska spółka pokazała zaskakująco dobre wyniki finansowe, a jej giełdowa kondycja jest zdecydowanie lepsza niż kilka miesięcy temu. Analityków to jednak nie przekonuje. Właśnie pojawiły się dwie nowe rekomendacje dla akcji CD Projektu – w obu cena docelowa poszła w dół.

09.09.2021
12:22
Kłopoty CD Projektu. Analitycy masowo tną prognozy finansowe spółki
REKLAMA

Raptem kilka dni temu Matti Littunen z Bernsteina ściął cenę docelową ze 168 zł na 158 zł. Teraz w jego ślady poszło dwóch kolejnych analityków.

REKLAMA

Nowe prognozy dla CD Projektu

Alexander Duval z Goldman Sachs zszedł ze 156 zł do 142 zł, a Maria Mickiewicz z Wood&Company stwierdziła, że CD Projekt jest dzisiaj wart o jedną piątą mniej, niż zakładała, czyli 209 zł.

W tym drugim wypadku oznacza to mimo wszystko ustalenie ceny docelowej powyżej aktualnego kursu. W czwartek „wiedźmini” zyskiwali rano w granicach 0,5-0,7 proc., a za walor trzeba było dać niecałe 180 zł.

 class="wp-image-1532545"
źr: Investing.com

Nie zmienia to faktu, że w tygodniowym ujęciu twórcy „Cyberpunka 2077” wciąż są na sporym minusie. Ostatni szczyt spółka osiągnęła tuż po publikacji wyników za II kwartał 2021 r. W ciągu jednego dnia wycena CD Projektu urosła wtedy o ponad 11 proc.

 class="wp-image-1532548"
źr: Investing.com
REKLAMA

Plany „wiedźminów"

CEO firmy Adam Kiciński mówi, że priorytetem jest teraz wypuszczenie next-genowej wersji „Wiedźmina 3” i „Cyberpunka 2077” w końcówce 2021 r. Spółka nie planuje natomiast osobnego multiplayera dla swojej ostatniej produkcji.

W ostatnich dniach wiedźmini wypuścili drobną poprawkę do „Cyberpunka” i zaczęli zbierać pieniądze na Kickstarterze na mangę pt. „The Witcher: Ronin”.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA